Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
20/05/2024 - 22:05

Empatia, to dzięki niej Dorota Strączek-Gomulec została najlepszą pielęgniarką Sądecczyzny

Dorota Strączek Gomulec – to właśnie ona dzięki Waszym głosom wygrała tegoroczną, ósmą już edycję Plebiscytu Medycznego - organizowanego przez Fundację Sądecką – w kategorii Sądecka Pielęgniarka / Położna. Nasza zwyciężczyni mówi wprost – kluczem do sukcesu w tym zawodzie jest empatia i autentyczna chęć pomagania innym.

Dorota Strączek-Gomulec pracuje w stosunkowo młodej placówce POZ, bo w Centrum Medycznym MEDIKOR - ale jak podkreśla – jest w tym ogromny plus, bo najmłodszych pacjentów poznaje się tu od pierwszych dni życia a tym samym łatwiej, bo od podstaw, jest budować wzajemne zaufanie między małymi pacjentami, ich rodzicami a pielęgniarkami właśnie. 

Pacjenci zdecydowali – to ich pani doktor. Jestem totalnie zaskoczona - mówi Anna Wieczorek-Szostak

Równie mocnym akcentem w pracy naszej zwyciężczyni jest fakt, że pielęgniarką chciała być już od najmłodszych lat. Więc jej zawód jest jej pasją i powołaniem. To bardzo ważne czynniki w budowaniu swojej marki i pozycji zawodowej, ale jak zastrzega Strączek-Gomulec, w tej pracy jeszcze ważniejsze, jeśli nie najważniejsze są empatia i chęć pomagania innym.

Co jest w tym zawodzie najtrudniejsze? Których pacjentów pani Dorota pamięta najbardziej? Jak poradzić sobie z cierpieniem pacjentów i ich najbliższych? Jak ważna w tym zawodzie - niezależnie od wieku pacjenta - jest uczciwość? Posłuchajcie naszej rozmowy.

([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim  Dziękujemy za przesłanie błędu