Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
02/03/2021 - 18:10

Dobra przychodnia to wielki skarb. Są takie na Sądecczyźnie? Wybierzmy je razem

Jutro, czyli 3 marca przypada ostatni dzień, w którym można zgłaszać kandydatury na najlepszych lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz przychodnie w ramach VI Plebiscytu Medycznego organizowanego przez Fundację Sądecką pod patronatem portalu i miesięcznika Sądeczanin organizowanego w parze z IX seminarium O zdrowiu Sądeczan. Dziś po raz kolejny zachęcamy do typowania najprzyjaźniejszych przychodni.

Dobra przychodnia to skarb. Co takie na Sądecczyźnie? Wybierzmy je razem

Dobra przychodnia to niekwestionowany skarb. Szczególnie dziś, gdy epidemia COVID-19 postawiła wszystkie placówki medyczne w Polsce przed bezprecedensowym sprawdzianem pracy w reżimie sanitarnym. Kontakt z lekarzami został mocno ograniczony, telefony w przychodniach dosłownie urywają się od interwencji pacjentów. Jak placówki z naszego regionu z tym sobie poradziły?

Część z miejsca trafiła pod obstrzał krytyki ze strony pacjentów. Z najróżniejszych przyczyn – niewydolnych centrali telefonicznych, braku adekwatnych do wyzwań rozwiązań logistycznych, chaosu organizacyjnego. Ale nie o złych rzeczach dziś mamy mówić, ale o tych najlepszych, tych, z których wzór powinni brać wszyscy.

Zobacz też: Wybierzmy najlepszych medyków i przychodnie Sądecczyzny! Plebiscyt czas zacząć

W tym paskudnym czasie bowiem są i takie przychodnie, w których – dzięki zaangażowaniu całego personelu i zaradności kadry zarządzającej – pacjenci niemal nie odczuwają skutków pandemicznego zamieszania. Zawsze mogą liczyć na pomoc, poradę, jeśli nie od lekarza pierwszego kontaktu, czy specjalisty to od pielęgniarek i recepcjonistek.

Są też takie placówki, w których lekarze nadal twardo przedkładają osobisty kontakt z pacjentami nad teleporady, są takie przychodnie, w których specjaliści wychodzą dziś z pracy kilka godzin później niż wynika to z grafiku. Są przychodnie, małe i większe, w których pacjent nigdy nie zastanie odprawiony z kwitkiem – jeśli nie można mu pomóc akurat w tym miejscu, zostanie pokierowany do innej placówki, dostanie cały pakiet informacji, które są w podobnej sytuacji niezbędne.

Zobacz też: Bez pielęgniarek i położnych leczyć się nie da! Wybierzcie z nami najwspanialsze

Bo przychodnie to nie tylko mury, sprzęt - choć ten specjalistyczny, dostępny na miejscu zawsze jest przez pacjentów mile widziany. Przychodnie to całe zespoły ludzi. Dlatego w tym roku, podczas tegorocznej edycji plebiscytu Przychodnia Przyjazna Pacjentowi macie Państwo wyjątkową okazję uhonorować tych, który w ciągu ostatniego roku zasłużyli na to w dwójnasób, nie tylko profesjonalizmem, ale prawdziwie ludzkim postrzeganiem pacjenta. Nie wahajcie się – jeśli znacie placówkę, która zasługuje na to szczególne wyróżnienie - zgłoście ją już dziś.

Ich kandydatury należy zgłaszać za pomocą interaktywnych formularzy:
SĄDECKA PRZYCHODNIA ZDROWIA PRZYJAZNA PACJENTOWI
SĄDECKI LEKARZ
SĄDECKA PIELĘGNIARKA/POŁOŻNA

Na zgłoszenia czekamy do 3 marca 2021 roku. Głosowanie w VI edycji plebiscytu odbywać się będzie w dniach 10 – 22 marca za pomocą smsów  i formularza na naszej stronie. Osoba zgłaszająca musi podać swoje imię, nazwisko, adres email i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów technicznych można kontaktować się z organizatorem plebiscytu pod adresem m.sitek@sadeczanin.info Wśród zgłaszających zostaną rozlosowane nagrody książkowe.

Regulamin VI Plebiscytu Medycznego dostępny jest TUTAJ. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020