Gigantyczna wieża na Zabełczu w Nowym Sączu? Decyzja w sprawie rekordowej inwestycji zapadnie wkrótceMałgorzata Gabor-Szewczyk27.05.2026, 11:08W Nowym Sączu może pojawić się inwestycja, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Prywatni przedsiębiorcy, Elżbieta i Andrzej Jeżewscy, wystąpili o pozwolenie na budowę gigantycznego magazynu energii w formie wieży sięgającej ponad 210 metrów wysokości. Konstrukcja miałaby stanąć na Zabełczu, pomiędzy terenem dawnego Miasteczka Multimedialnego a miejskim składowiskiem odpadów. Jeśli projekt dojdzie do skutku, stanie się jednym z najbardziej nietypowych i widowiskowych obiektów w krajowej energetyce.wieża energii na Zabełczu