Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
16/02/2017 - 14:00

Trzy nowe albumy Piotra Droździka. Mistrz fotografii

Piotr Droździk, znakomity sądecki fotografik, od lat związany z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, jest autorem zdjęć do trzech albumów i jednej drobniejszej pracy wydanych w zeszłym roku.

"Parafia i kościół św. Jakuba w Podegrodziu" to publikacja jaka ukazała się z okazji kanonizacji ojca Stanisława Papczyńskiego, sumptem parafii św. Jakuba Apostoła ww Podegrodziu, jednej z najstarszych na Sądecczyźnie Teksty są  autorstwa ks. proboszcza Józefa Wałaszka, ks. Jana M. Rokosza, ks. Jana Komowskiego i Roberta Ślusarka, dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.  

"Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu" to nowe, poszerzone wydanie pracy znanego sądeckiego historyka Leszka Migrały o najważniejszej świątyni w mieście ze wstępem kustosza bazyliki, ks. Jerzego Jurkiewicza;  

"Nastroje Małopolski"  to wydany przez MCK "Sokół" album ukazujący bogactwo strojów regionalnych od Krakowa po Zakopane i od Zawoi po Gorlice, z tekstem znakomitego etnografa  Marii Brylak - Załuskiej;

"Nowy Sącz - moje miasto, my town" ze wstępem Jerzego Leśniaka i opisem Bogusława Kołcza pięknych, nastrojowych zdjęć, wykonanych w różnych porach roku i dnia.  

**
Piotr Droździk jest jednym z najbardziej znanych fotografików w naszym regionie. Na co dzień pracuje w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Współpracuje z wieloma instytucjami, w tym m.in. z Małą Galerią i Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

W 2007 roku został Sądeczaninem Roku w plebiscycie organizowanym przez Fundację Sądecką. W ten sposób nagrodzono jego osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze.

Absolwent pomaturalnej szkoły fotografii i filmu. Od lat zajmuje się fotografią artystyczną, autorską i reklamową.

Laureat kilkunastu prestiżowych nagród fotograficznych, miał wiele wystaw indywidualnych w całej Polsce, wydał kilkanaście albumów, a jego zdjęcia zdobią kilkadziesiąt publikacji różnego rodzaju.

Zapraszany z aparatem fotograficznym do miejsc, gdzie na ogół nie wpuszcza się obcych.  Fotografował m.in. klauzulowe klasztory, cerkwie, kościoły, cmentarze, także aktorów, muzyków, artystów.  Jedynie, jakby tylko do fotografii sportowej pan Piotr miał awersję.  

Zdjęcia Piotra Droździka wielokrotnie gościły w miesięczniku "Sądeczanin".

Do Nagrody im. ks. Prof. Bolesława Kumora został zgłoszony w obu kategoriach: "książka o Sądecczyźnie" i "sądecki autor" przez MCK "Sokół" i drukarnię GOLDRUK.
(HSZ)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe