Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
14/03/2021 - 11:50

Szymon Białoń, młody pisarz, pasjonat kolei i tradycji ludowej

Szymon Białoń jest kolejnym kandydatem zgłoszonym do IX edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii "Sądecki Autor". Jest młodym człowiekiem, autorem trzech wydanych książek, różniących się jednak od siebie tematycznie.

Szymon Białoń urodził się 26 listopada 1998 roku w Gorlicach. Mieszka w Kobylance, niezwykle urokliwej podgorlickiej miejscowości. Jest absolwentem Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach (technik hotelarstwa).

Szymon Białoń został zgłoszony do konkursu w kategorii „Sądecki Autor”. W uzasadnieniu zgłoszenia jego kandydatury czytamy, że: „jest młodym, aspirującym autorem, który swą przygodę z pisarstwem rozpoczął w 2016 roku, a jego pisarskim debiutem była książka pt. „Zaufaj Panu” (o tematyce religijnej).

W swoim dorobku literackim posiada trzy książki – dwie o tematyce religijnej oraz bajkę dla dzieci młodszych i starszych. Najnowsza książka tego autora została wydana na początku lutego 2021 roku i nosi tytuł „Marzenia małego Stasia”. Współpracuje z korekto.pl

Szymon Białoń jest pasjonatem kolei. - Wiele razy, po ukończeniu szkoły, próbowałem pójść w tym kierunku – przyznaje kandydat do Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora. – Podejmowane przeze mnie kroki kończyły się z różnym efektem. Kwestia ta wciąż jednak nie jest zamknięta i w miarę możliwości będę dążył do jej spełnienia – zapewnia pan Szymon.

Należy też do Zespołu Ludowego "Kobylanie". Aktywnie działa na polu krzewienia tradycji ludowej.

„Mecenas Czytelnictwa”

Opr. i.michalec@sadeczanin.info, fot. Tomasz Szurek.Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”