Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
26/01/2024 - 15:25

Przyjeżdżajcie do Krynicy na 6. Sądeckie Targi Książki. Czeka na was m.in. Wydawnictwo Serafin

W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju trwają 6. Sądeckie Targi Książki, które jak co roku cieszą się wielkim zainteresowaniem sądeczan, kuracjuszy i turystów. Wśród wystawców można spotkać m.in. Wydawnictwo Serafin, które przygotowało dla wszystkich gości wiele ciekawych pozycji, które warto przeczytać. Głównie są to książki o tematyce religijnej.


- W Sądeckich Targach Książki wydawnictwo Serafin bierze udział po raz trzeci. Dwa lata temu byliśmy w Nowym Sączu, a od roku przyjeżdżamy do Krynicy-Zdroju. To bardzo piękne miejsce. Bardzo jesteśmy zadowoleni z pobytu w tej górskiej miejscowości. Dziękujemy za zaproszenie - powiedział nam ojciec Maciej Zienkiewicz, dyrektor wydawnictwa Serafin. 

Wydawnictwo Serafin powstało w 2006 roku. Jest katolicką oficyną, specjalizującą się w duchowości franciszkańskiej. Oficynę współtworzą osoby pasjonujące się religijną książką oraz chrześcijańskim dziennikarstwem, a samo wydawnictwo jest własnością Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów prowincji krakowskiej.

Wydawnictwo Serafin zaczęło działać z inspiracji zespołu osób, dla których właśnie religijna książka i chrześcijańskie dziennikarstwo stanowią prawdziwą życiową pasję. To ludzie, którzy działają i angażują się w rozwój tego wydawnictwa.


- Na naszym stoisku mamy dużo książek z duchowości franciszkańskiej. Specjalizujemy się szczególnie w osobie świętego ojca Pio. Teraz przeżywamy 800 lat od różnych wydarzeń z życia św. Franciszka. W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 800 lat zatwierdzenia reguły franciszkańskiej. W tym roku obchodzimy 800 lat stygmatyzacji św. Franciszka, a wkrótce będziemy obchodzić rocznicę jego śmierci. Chcemy go zaprezentować i przedstawić czytelnikom - wyjaśnia ojciec Maciej Zienkiewicz. 


- Co chwilę ktoś podchodzi do naszego stoiska. Były osoby, które pytały o książki o archaniołach. Inne osoby chciały modlitewnik do św. Rity. Dużym zainteresowaniem cieszy się seria listów św. Ojca Pio, w których daje on rady, wskazówki - dodaje zakonnik. 

Wydawnictwo Serafin to miejsce, gdzie znajdziesz książki, które mogą zmienić Twoje nastawienie do życia. Specjalizuje się w literaturze promującej życie i działalność Ojca Pio. Wydaje książki poświęcone duchowości franciszkańskiej i kapucyńskiej, odnowie charyzmatycznej, życiu duchowemu, Biblii, katechezie oraz misjom. Ma w ofercie także publikacje dla dzieci.


Charakter wydawnictwa w wymowny sposób oddaje jego logo: w trzech nieregularnych, pomarańczowych kreskach, powstałych jakby od pociągnięcia pędzlem, zobaczyć można ślad pozostawiony przez ogniste skrzydło anioła, układający się w małą bibliotekę duchowych treści zamkniętych pomiędzy okładkami książek. ([email protected] Fot. RG)

Dziękujemy za przesłanie błędu