Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
13/04/2022 - 15:00

”Marzenia małego Stasia” zwyciężą w kategorii na najlepszą książkę Sądecczyzny?

”Marzenia małego Stasia” to kolejna książka, a właściwie bajka autorstwa Szymona Białonia, zgłoszona do jubileuszowej, 10. edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Jakie wartości autor przekazuje najmłodszym czytelnikom – dzieciom i młodzieży?

”Marzenia małego Stasia” to książka opowiadająca o przygodach kilkuletniego chłopca, którego największym marzeniem jest znalezienie w życiu prawdziwego przyjaciela. Bajka została wydana zimą w 2021 roku i niemal od razu zyskała wielkie uznanie wśród rodziców i najmłodszych czytelników – dzieci.

Jak czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia, historia Stasia ma na celu przekazanie młodym ludziom szlachetnych wartości. Bajka uczy, że każdy z nas zasługuje na prawdziwą przyjaźń. Co ciekawe, w maju ubiegłego roku powstał audiobook książki, który również cieszy się popularnością wśród małych słuchaczy, dopiero wkraczających w nastoletnie życie, a później w dorosłość.

”Marzenia małego Stasia” została zgłoszona do 10. edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora przez jej autora, Szymona Białonia, który również walczy o nagrodę w konkursie w kategorii „Sądecki autor”. Więcej o młodym i ambitnym autorze możecie przeczytać klikając w ten link.

Autor bajki: Szymon Białoń, rok wydania: 2021. Oprawa miękka.Dziękujemy za przesłanie błędu