Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
24/02/2018 - 08:25

Kapituła wydała werdykt. Kto został laureatem Nagrody im. Ks. Prof. Bolesława Kumora?

Kapituła konkursu o Nagrodę im. ks. Prof. Bolesława Kumora wydała wczoraj werdykt. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu już dziś, 24 lutego, podczas uroczystej gali w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" o godz. 18.00. Wstęp wolny, zapraszamy.

Konkurs jest organizowany przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, przy wsparciu Fundacji Sądeckiej i portalu informacyjnego Sadeczanin oraz niezależnego miesięcznika „Sądeczanin”

Kapituła zebrała się w siedzibie Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego w Nowym Sączu. W tym roku obradowała po raz szósty.

W zagajeniu spotkania pomysłodawczyni konkursu i przewodnicząca kapituły konkursowej Mariola Berdychowska wspomniała zmarłego w kwietniu ubiegłego roku red. Henryka Szewczyka, który z ogromną pasją czytał i recenzował książki zgłaszane do konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora.

Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 25 publikacji w kategorii "Książka o Sądecczyźnie" (z tego 23 książki podlegały głosowaniu) i 13. twórców w kategorii "Sądecki Autor".

Wśród zgłoszonych do nagrody publikacji były tomiki poezji, proza, proza popularno-naukowa i albumy. Wśród przedstawionych do nagrody autorów są znane sądeckie pióra, ludzie posiadający w dorobku już niejedną książkę ale też i debiutanci.  

W tym roku recenzji zgłoszonych książek dokonywali liczni autorzy zgromadzeni wokół portalu i miesięcznika Sądeczanin. 

Kapituła obradująca w składzie dziesięcioosobowym, w tajnym głosowaniu oceniła dorobek literacki zgłoszonych autorów, jak również zgłoszone książki, biorąc oczywiście pod uwagę głosy oddane przez Czytelników portalu. Oni również mają możliwość wyboru swojego autora i publikacji książkowej.

Wczoraj członkowie kapituły - tego szacownego gremium wyłonili tegorocznych laureatów konkursu. Poznamy ich dzisiaj (24 lutego) podczas uroczystej gali w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Gala rozpoczyna się o godz. 18.00.

Laureaci Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora w obu kategoriach, oprócz pamiątkowej statuetki otrzymają po 5 tys. zł. Ponadto zostanie też przyznane wyróżnienie dla autora, jak również książki, które, głosami czytelników portalu zwyciężyły w swoich kategoriach.  

Spośród Czytelników portalu Sądeczanin.info, którzy w tym roku oddali swój głos na kandydatów w VI edycji konkursu wylosowano 10 osób, które otrzymają nagrody książkowe.

Okazuje się, że pomimo inwazji Internetu i portali społecznościowych, tradycyjna książka dobrze się ma na ziemi sądeckiej.  

Dzisiaj zapraszamy również na Targi Książki, które zaczną się dziś w MCK „Sokół” o godz. 15. Są one częścią uroczystej gali konkursu im. Ks. Prof. Bolesława Kumora. Można będzie nabyć wspaniałe sandecjana, w tym również te, które zostały zgłoszone w tym roku do wspomnianego konkursu.

[email protected], Fot. IM.

Kapituła o nagrodę Ks. Prof. B. Kumora wydała werdykt
Kapituła konkursu po obradach. Jest werdykt.
Dziękujemy za przesłanie błędu