Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
30/05/2021 - 08:45

Jarosław Suwała: prawnik i pasjonat historii Nowego Sącza

W gronie osób zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora znalazł się prawnik, adwokat, a jednocześnie miłośnik historii, przede wszystkim Nowego Sącza. O kim mowa? O Jarosławie Suwale.

Jego kandydaturę do konkursu w kategorii „Sądecki Autor” zgłosiła Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego. Jarosław Suwała od 2018 roku kieruje tą spółką.

W uzasadnieniu kandydatury do konkursu czytamy, że Jarosław Suwała rozpoczął  badania studyjne i planistyczne związane z przygotowaniem koncepcji odbudowy zamku sądeckiego poparte gruntowną kwerendą źródłowo-historyczną ze szczególnym uwzględnieniem początków założenia zamkowego i lokowania miasta Nowego Sącza.

O efektach tych badań można przeczytać w książce pt. „Geneza i plany zamku sądeckiego”, która ukazała się drukiem w 2020 roku.

Jarosław Suwała z ramienia Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego nadzorował w ubiegłym roku badania archeologiczne, które prowadzone były na wzgórzu zamkowym i nieopodal ratusza w Nowym Sączu.

Pasją Jarosława Suwały jest historia, przede wszystkim Nowego Sącza.

Źródło: Jarosław Suwała Kancelaria Adwokacka – Jarosław Suwała ukończył w 1999 roku studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim Wydziale Prawa i Administracji w Krakowie. Następnie w latach 1999 - 2002 odbył aplikację sędziowską w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. W 2006 roku uzyskał wpis na listę Adwokatów Izby Adwokackiej w Krakowie oraz uprawnienia do zajmowania stanowiska w radzie nadzorczej spółek Skarbu Państwa. Jest wykładowcą prawa medycznego i organizacji służby zdrowia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Jarosław Suwała specjalizuje się przede wszystkim w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego (w tym prawa spółek).

„Mecenas Czytelnictwa”

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”