Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
13/04/2021 - 19:05

”Historia pewnego domu” Joanny Babiarz zgłoszona do konkursu o Nagrodę Kumora

Joanna Babiarz pochodzi z Nowego Sącza. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Studium Kulturoznawstwa. W środowisku literackim jest uznawana za wybitną poetkę. Jej twórczość została uhonorowana Medalem ”Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W tym roku Joanna Babiarz została zgłoszona do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii ”Książka o Sądecczyźnie”.

”Historia pewnego domu”, której autorką jest Joanna Babiarz, to wyjątkowa książka dla dzieci, opowiadająca o tym, jak zbudować dom. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy mogą poznać etapy i tajniki procesu budowlanego w bardzo przystępnej i dostosowanej do młodych odbiorców formie. W książce zauważyć można lokalne powiązania – podczas tworzenia opowieści autorka inspirowała się historią Sądecczyzny. Dom, o którym mowa w książce, powstaje przy ulicy Tuwima w Nowym Sączu. Oprócz kolorowych ilustracji autorstwa Zenona Andrzeja Remi w książce został przedstawiony oryginalny plan Starego Sącza. 

Jak wybrać odpowiednią działkę i zapewnić jej dostęp do drogi publicznej? Co zrobić, aby spełnić wymogi przewidziane w planie zagospodarowania przestrzennego? Jak urządzić wymarzony dom i skąd wziąć projekt? Czym zajmuje się kierownik budowy i dlaczego tak ważne jest podpisanie umowy? Kim jest radny i jak wyglądają pręty zbrojeniowe? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziecie w nominowanej książce. 

Czytaj też: Trwa konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Kim był jego patron?

Joanna Babiarz została zgłoszona do 9. edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora przez Sądecką Bibliotekę Publiczną im. J. Szujskiego w Nowym Sączu w kategorii ”Książka o Sądecczyźnie”. Pierwsze wydanie książki ukazało się w 2004 roku i doczekało się tłumaczenia na język angielski. "Historia pewnego domu" została wydana w miękkiej oprawie. Na ostatnich stronach umieszczony został słowniczek najtrudniejszych dla dzieci pojęć wraz z objaśnieniami.

Autorka nieustannie działa na rzecz wzmocnienia roli i pozytywnego wizerunku poezji w Nowym Sączu. Angażuje się w wiele artystycznych i literackich przedsięwzięć. Prowadzi inspirujące lekcje w przedszkolach, szkołach oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. (k.kos@sadeczanin.info, fot. KK)

„Mecenas Czytelnictwa”Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”