Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
06/09/2021 - 14:20

Głosowanie w konkursie o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora zakończone!

No i tegoroczne głosowanie na kandydatury zgłoszone do IX Konkursu Literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora mamy już za sobą. Dzisiaj o godz. 8 rano skończyła się możliwość głosowania.

Każdy mógł wskazać swoje typy w dwóch kategoriach: „Sądecki Autor” i "Książka o Sądecczyźnie". Przypomnijmy, że chodziło o publikacje wydane w 2020 roku.

W tym roku, w regulaminowym czasie, do konkursu zgłoszono dwunastu autorów oraz trzydzieści cztery książki. Pod głosowanie dopuszczonych zostało 12 autorów i 34 książki. Konkurs o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora organizuje Społeczno - Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin".

Co teraz?

10 września, pod przewodnictwem inicjatorki konkursu - Marioli Berdychowskiej, zbierze się konkursowa Kapituła, by wydać ostateczny werdykt. To kapituła ma decydujący głos. Zasiadają w niej przedstawiciele wiodących w regionie placówek kulturalnych, a także laureaci poprzednich edycji konkursu.

Kapituła, przy podejmowaniu decyzji - w tajnym głosowaniu - weźmie pod uwagę wynik głosowania internetowego i SMS-owego Czytelników.

„Sądecki Autor” oraz „Książka o Sądecczyźnie”, które według naszych Czytelników zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają nagrodę specjalną od redaktora naczelnego portalu Sądeczanin.info oraz miesięcznika „Sądeczanin”.

Wśród głosujących rozlosujemy też dziesięć nagród książkowych. Będą one do odebrania na stoisku „Sądeczanina” podczas 3. Sądeckich Targów Książki, które podobnie jak uroczysta Gala konkursu będą odbywały się w urokliwym zakolu Popradu "Nakło" w Piwnicznej Zdroju.

Laureatów IX edycji Konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w urokliwym zakolu Popradu „Nakło” w Piwnicznej Zdroju, 11 września.

Zwycięzcy konkursu w obu kategoriach oprócz pamiątkowej statuetki, wyobrażającej jego Patrona, odbiorą pieniężne nagrody.

Przypomnijmy, że projekt statuetki jest autorstwa Zdzisława Tohla, człowieka niezwykle zasłużonego dla Gorlic.

Przypomnijmy, że w 2019 roku laureatką konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Sądecki Autor” została piwniczańska poetka Barbara Paluchowa, kobieta wielu talentów, natomiast laureatem w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” został Antoni Kroh, autor książki „Powrót na Sądecczyznę”.

Zobaczymy, kto zostanie w tym roku laureatami tego prestiżowego konkursu?

Wszystkich miłośników książki zapraszamy również do odwiedzenia stoisk wystawienniczych podczas 3. Sądeckich Targów Książki. Targi będą trwały od 10 do 12 września w Piwnicznej Zdroju. Podczas tej czytelniczej imprezy można będzie nabyć różne publikacje dotyczące Sądecczyzny i nie tylko. Porozmawiać z autorami i zdobyć ich autograf.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag – laureaci konkursu z 2019 roku.Dziękujemy za przesłanie błędu