Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
28/02/2020 - 22:40

Anytime, Anyplace - mówi PPL Koral, sponsor Sądeckich Targów Książki

Polski producent lodów – PPL Koral, hucznie świętował rozpoczęcie kolejnego, już 41 sezonu w swojej długiej historii. Tegoroczne logo marki ma nowe hasło: „Anytime, Anyplace”, czyli „o każdym czasie i w każdym miejscu”, które obok „Zawsze jest pora na lody Koral” będzie charakteryzowało firmę i jej produkty w tegorocznych działaniach marketingowych.

PPL Koral
PPL Koral jest jedną z niewielu firm w Polsce nie tylko w branży lodowej, ale i w całej spożywczej, która niezmiennie od samego początku, czyli od przeszło 41 lat, zachowała całkowicie prywatny i polski kapitał, konkurując niezwykle dzielnie z międzynarodowymi koncernami. Wśród produktów marki jest wiele bestsellerowych i kultowych produktów, które wielu z nas jadło w dzieciństwie i młodości – m.in. lody Grand, Koktajlowe, Iza, Rożek, Świderek, Solo czy Kostka Śnieżna, a które z powodzeniem do tej pory święcą triumfy.

„Z roku na rok, już w bardzo „ciasnym” środowisku konkurencyjnym, pojawiają się nowe firmy, które próbują swoich sił na niezwykle trudnym rynku lodowym. Obserwujemy jak w niepamięć odchodzą nowości, które lansowane były na najbardziej popularne lody w sezonie.

PPL Koral, sponsor Sądeckich Targów Książki

- Oczywiście, w naszym portfolio też zdarzały się pozycje, które zniknęły, ale dzięki temu, że na polskim rynku jesteśmy już ponad 40 lat wiemy wiele o gustach Polaków i dbamy o to, aby utrzymywać te linie lodów, które nasi konsumenci pokochali i do których chętnie wracają. Dlatego nie wprowadzamy na siłę nowości i nie prześcigamy się w coraz to bardziej egzotycznych smakach. Mamy świadomość, że konsumenci lubią być zaskakiwani, szczególnie w lodach impulsowych i kulkach, dlatego wprowadzamy też bardziej wyszukane nowości, jednak z naszych obserwacji wynika, że Polacy najchętniej wracają do znanych smaków i takie chcemy im nieustannie oferować i udoskonalać - mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu PPL Koral.

W tym roku, z racji szeroko zakrojonej kampanii reklamowej, o firmie Koral będzie znów głośno zarówno w telewizji, radiu, kinach, na billboardach jak również w prasie i bardzo szeroko w sferze digital. Co roku oczywiście w maksymalnym stopniu będą wspierane różnego rodzaju wydarzenia oraz inicjatywy kulturalne, społeczne oraz sportowe. Z uwagi na bardzo pochlebne opinie oraz rewelacyjny odbiór kampanii reklamowych, nastąpi kontynuacja w tym sezonie współpracy z ambasadorami marki Bracia Koral – p. Arturem Żmijewskim oraz Damianem Kordasem, który poprowadzi drugi sezon programu kulinarnego „Pyszne Studio” w którym będzie przygotowywał nietuzinkowe i zaskakujące desery z lodami Bracia Koral w roli głównej.

Zupełną nowością będzie seria wywiadów o nazwie „Porozmawiajmy jak bracia”, w której widzowie będą mogli poznać zaskakujące,  interesujące i inspirujące historie osób mających nietypowe hobby czy też wykonujących ciekawe zawody. Dla konsumentów i wszystkich miłośników tańca firma Koral przygotowała internetowy konkurs „Koral Dance Show” z udziałem gwiazd. Za jego sprawą zostaną poruszeni do tańca wszyscy Polacy i nagrodzeni najlepsi ! W jury konkursu zasiądą znane osoby będące jednocześnie specjalistami w dziedzinie tańca.

W tym sezonie kultowe lody Oskar i Top Milker pojawią się w zupełnie nowych szatach graficznych, a sztandarowe Lody koktajlowe oraz Iza – będą oferowane już kompleksowo z praktyczną łyżeczką pod wieczkiem. W tym roku firma Koral wprowadzi również nową oryginalną linię Top Sorbet – w dwóch kuszących smakach:

  • bananowe w mlecznej czekoladzie,
  • o smaku kwaśnej lemoniady.

Pozostałymi nowościami produktowymi będą:

  • zupełnie nowy smak lodów Solo czyli czarna herbata o smaku brzoskwiniowym
  • Kolorowe Lato o smaku kwaśnej lemoniady oraz caffe latte,
  • nowa mistrzowska wersja sorbetowych lodów OSHEE w kolekcji lodów Bracia Koral pojawi się nowy smak rożka: biszkoptowo-jagodowy, 
  • wśród lodów familijnych: smak tiramisu oraz makowe z rodzynkami i skórką pomarańczową.

PPL Koral wprowadza także liczne innowacje w ramach niezwykle popularnej polityki eko. Już od 2018 roku oferuje pionierskie lody w słoiczkach wielokrotnego użytku zgodne z ideą „packaging second life”, które nadają się do ponownego wykorzystania i znajdą praktyczne zastosowanie w każdym domu. W tym roku wprowadzamy wieczka do rożków Lody Jak Dawniej, wykonane z ekologicznego materiału PET, w 80 proc. pochodzącego z surowca odnawialnego i w 100 proc. nadającego się do recyklingu. Warto również wspomnieć, że opakowania Lodów Jak Dawniej 900 ml otrzymały certyfikat Państwowego Instytutu Badawczego, świadczący o użyciu do ich produkcji surowców odnawialnych.

PPL Koral - Anytime, Anyspace

PPL Koral jest największym polskim producentem lodów, właścicielem marek Koral i Bracia Koral - Lody Jak Dawniej. Na rynku istnieje już od 1979 roku, a w tym roku obchodzi 40 urodziny.  Główną siedzibą firmy jest Nowy Sącz, zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Rzeszowie oraz w Limanowej. Sprzedaż lodów Koral prowadzona jest poprzez własną sieć dystrybucji oraz hurtowni w całej Polsce oraz w krajach UE m.in.: w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii czy Litwie. 

Bracia Koral to marka premium, obecna na polskim rynku od 2014 roku, stworzona z okazji Jubileuszu 35-lecia firmy PPL Koral. Kompozycje smakowe dostępne są w dwóch liniach produktowych: Lody Jak Dawniej oraz powstałej w 2018 r. Smaki Dzieciństwa, w oryginalnych słoiczkach.

Więcej o firmie na Koral.com.pl i Pyszne Studio

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

ORGANIZATOR

PARTNER
ORGANIZACYJNY

PATRONAT MEDIALNY


PARTNERZY