Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
26/02/2020 - 20:45

2. Sądeckie Targi Książki: najmłodsi Czytelnicy przyjeżdżajcie do Krynicy Zdroju

To, że dzieci lubią słuchać i zasypiać, kiedy mama, tata, czy ktoś z bliskich czyta im nową, albo ulubioną książeczkę, doskonale wiedzą to rodzice.

Wiele dzieci zna bajkę, czy opowiadanie znajdujące się w ulubionej książeczce na pamięć.

Podczas 2. Sądeckich Targów Książki, które odbędą w sobotę (29 lutego) w Krynicy Zdroju najmłodsi Czytelnicy będą mogli spotkać się z autorami książek, które zostały napisane z myślą właśnie o nich.

Targi odbędą się w Pijalni Głównej.

Na dziecięcych Czytelników i ich opiekunów będą czekały autorki robiących furorę książek dla dzieci, które ukazały się w 2019 roku: Jadwiga Marzec ze swoją książką „Puzzelkowe serce”, nominowaną w Konkursie Literackim o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”, Urszula Gawron, autorka książeczek dla dzieci z cyklu "Świat jest piękny", nominowana w konkursie Kumora w kategorii „Sądecki Autor”.

Najmłodsi Czytelnicy i ich opiekunowie będą mogli się spotkać w krynickiej pijalni z jeszcze jedną autorką książek piszącą dla dzieci – Marią Strzelecką.

Spotkanie z tą autorką zacznie się w pijalni o godz. 14.45.

Kim jest Maria Strzelecka?

Jest doktorem sztuk plastycznych, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Malarką, ilustratorką, projektantką odzieży i plakatów, autorką filmów animowanych, gitarzystką basową i wokalistką zespołów punkowych, aktorką. Mamą dwójki dzieci i opiekunką psa malamuta. Od ćwierć wieku ma swój kawałek ziemi w Beskidzie Niskim, który zależnie od potrzeb, jest jej samotnią lub miejscem spotkań z przyjaciółmi. Odbyła samotną podróż rowerową po północnej Norwegii, wędrowała pieszo po Islandii. Przez cztery sezony stanowiła połowę dwuosobowej załogi jachtu wożącego naukowców lub turystów w trudno dostępne rejony Spitsbergenu.

W ubiegłym roku ukazała się jej najnowsza książka „Beskid bez kitu”, wydany przez Wydawnictwo Libra, które będzie gościło podczas tegorocznych targów w pijalni w Krynicy Zdroju.

„Beskid bez kitu” jest przepiękną literacko-plastyczną opowieścią dla dzieci (i ich rodziców) o Łemkowszczyźnie obecnej i tej sprzed pół wieku, o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie. O tym, że życie ludzkie może być piękne i zgodne z naturą, wystarczy tylko chcieć się w nią wsłuchać.

[email protected], fot. arch. Jadwigi Marzec, Urszuli Gawron, Wydawnictwo Libra, źródło: Wydawnictwo Libra.Dziękujemy za przesłanie błędu

ORGANIZATOR

PARTNER
ORGANIZACYJNY

PATRONAT MEDIALNY


PARTNERZY