Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
09/03/2023 - 13:30

W Bilsku nie przejedziesz! Droga gminna Łososiny Dolnej całkowicie zamknięta!

Wójt Gminy Łososina Dolna poinformował, że trwają prace budowlane w ciągu drogi Bilsko-Znamirowice w miejscowości Bilsko. Droga została całkiem wyłączona z ruchu na odcinku, gdzie prowadzone są roboty drogowe. Jednocześnie wyznaczono objazdy do miejscowości: Bilsko, Rąbkowa, Znamirowice i Tabaszowa.
W Bilsku nie przejedziesz! Droga gminna Łososiny Dolnej całkowicie zamknięta!


Zobacz też: Łososina Dolna: zamykają drogę. Stop, tędy nie przejedziesz!

Wójt gminy, Andrzej Romanek udzielił naszej redakcji komentarza w sprawie przeprowadzanych robót, wskazując na troskę o bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców:

- Infrastruktura drogowa to komunikacyjny krwioobieg w każdej gminie. Dbamy o to aby był wydolny, bezpieczny i komfortowy. To niełatwe przedsięwzięcie bowiem potrzeb jest  wciąż sporo, a koszty budowy dróg bardzo wysokie. Staramy się jednak, przy wsparciu środków zewnętrznych, poprawiać jakość naszych gminnych dróg. Jednym z takich zadań jest przebudowa drogi gminnej Bilsko–Znamirowice. Wartość zadania to 3 020 006,36 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 2 363 184,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Roboty obejmują kompleksową przebudowę 570 mb drogi gminnej wraz ze skrzyżowaniem z drogą DK 75, w tym budowę kanału technologicznego, chodnika i miejsc parkingowych, przebudowę oświetlenia oraz oznakowanie poziome i pionowe drogi. Zakres jest tak szeroki, bowiem obok drogi znajduje się kompleks sportowy tj. boska klubu sportowego „Łosoś” Łososina Dolna oraz „Orlika”, siłownia i kort tenisowy. Chcemy aby było bezpiecznie, komfortowo nie tylko na tej drodze ale również aby poprawiło się bezpieczeństwo i estetyka otoczenia centrum sportowego w miejscowości Bilsko, dlatego też budujemy chodnik i miejsca parkingowe dla osób korzystających z obiektów sportowych. - zaznacza Wójt gminy, Andrzej Romanek. (D. Wojda), fot. PixabayDziękujemy za przesłanie błędu