Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
14/03/2023 - 10:55

Rozbudowa sieci wodociągowej w Łososinie Dolnej! Jest duże dofinansowanie!

10 marca 2023 roku gmina Łososina Dolna podpisała umowę dotyczącą rozbudowy sieci wodociągowej na terenie Gminy Łososina Dolna wraz z ujęciami wody pitnej. W przetargu wybrano firmę PHU "INKO 2001".

Sieć wodociągowa w Łososinie Dolnej będzie rozbudowana! Jest duże dofinansowanie!

Zobacz też: W Bilsku nie przejedziesz! Droga gminna Łososiny Dolnej całkowicie zamknięta!

Mieszkańcy gminy Łososina Dolna mogą cieszyć się nowym przedsięwzięciem, które polega na rozbudowie sieci wodociągowej na terenie gminy, włączając to ujęcia wody pitnej. Inwestycja kosztuje 3.996.213,06 zł, przy czym gminie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 2.990.000,00 zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład. Jego operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. W postępowaniu przetargowym wybrano firmę: PHU "INKO 2001" K. Łukasik, K. Kaczor, J. Majewski Spółka Jawna. O nowej inwestycji zostaliśmy poinformowani przez gminę Łososina Dolna.

Sieć wodociągowa w Łososinie Dolnej będzie rozbudowana! Jest duże dofinansowanie!

Rozbudowa będzie składać się z trzech zakresów. Na pierwszy z nich składa się budowa ujęć wody pitnej w Witowicach Dolnych wraz z kolektorem łączącym ujęcia z istniejącą siecią wodociągową.

Zakres drugi to budowa odcinków sieci wodociągowej w miejscowości Łososina Dolna-Nowiny, zaś trzeci zakres polega na rozbudowie wodociągu rozdzielczego w Łososinie Dolnej i Wronowicach.

Termin zakończenia inwestycji przewiduje się na wrzesień 2025 roku.

Wójt gminy Łososina Dolna, Andrzej Romanek  jest pozytywnie nastawiony do przedsięwzięcia:

- To bardzo dobra wiadomość, bowiem potrzeby związane z zaopatrzeniem w wodę wciąż są spore. Staramy się tym potrzebom sprostać, choć nie jest to łatwe. Ale, rok do roku, przy wsparciu środków zewnętrznych, tym razem z Polskiego Ładu, budujemy kolejne kilometry sieci wodociągowej. Co ważne, rozbudowujemy nie tylko sieci, ale i źródła jej zasilania, tj. ujęcia wody pitnej. Patrzymy w długookresowej perspektywie, bowiem bez budowy nowych ujęć wody, rozbudowa sieci wodociągowej mogłaby „utknąć w martwym punkcie”. Patrzymy na wszystkie sprawy w sposób kompleksowy, ale i długim horyzoncie czasowym. Inaczej mówiąc myślimy nie tylko o obecnych, ale i przyszłych pokoleniach naszych mieszkańców, którym wody zabraknąć nie powinno, po to właśnie budujemy nowe ujęcia. Woda jest źródłem życia i my dbamy o to, aby to źródło nie wyschło”- podkreśla wójt. (D. Wojda), fot. gmina Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu