Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
11/05/2022 - 12:30

Gdzie nocować w Nowym Sączu i okolicach? Hotele, pokoje i domki na Sądecczyźnie

Luksusowe hotele, przytulne apartamenty, tanie pokoje, oddalone od miast domki letniskowe, a może gospodarstwa agroturystyczne? Turyści, którzy odwiedzają Sądecczyznę posiadają pełen wachlarz wyboru w kwestii noclegów.

Rozwiniętą bazą noclegową dysponuje przede wszystkim Krynica-Zdrój. To miejscowość uzdrowiskowa, która przyciąga – zwłaszcza w wakacje – rzesze turystów i kuracjuszy. Jeśli nastawiacie się na luksusowy wypoczynek, ze strefą wellness i spa, zainteresują was oferty czterogwiazdkowych hoteli.

W Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowościach można znaleźć lokum na każdą kieszeń. Popularny portal do rezerwacji noclegu wskazuje również pensjonaty, apartamenty i pokoje. Zimą w Krynicy-Zdroju i pobliskim Tyliczu otwarte są stoki narciarskie. Tę gminę warto więc odwiedzić nie tylko w lecie.

Kolejną miejscowością, która przyciąga turystów i kuracjuszy jest Muszyna. Miasto zadbało o to, aby odwiedzającym nie zabrakło atrakcji. Znalezienie miejsca noclegowego również nie stanowi problemu.

Hotele, pensjonaty, apartamenty, kwatery, pokoje i większe centra wypoczynkowe – po wpisaniu kierunku destynacji otwiera się przed nami cała lista możliwości. Osoby, które chcą podreperować swoje zdrowie skorzystają z ofert sanatoriów.

W położonej na zachód od Muszyny, Piwnicznej-Zdrój, zatrzymać można się zarówno w sezonie letnim – jeśli cenimy sobie górskie wędrówki, bliskość lasów i możliwość obcowania z naturą – bądź w zimie – jeśli preferujemy śnieżne szaleństwo na stokach. Podczas wędrówek po szczytach Beskidu Sądeckiego warto zatrzymać się w schroniskach.

W mniejszych miejscowościach w okolicy Piwnicznej-Zdroju (i nie tylko) znajdziemy też domki letniskowe. Takie kwatery zazwyczaj ulokowane są na odludziu, poza ośrodkami zamieszkania, wśród lasów i na wzniesieniach. Zaletą takiego wypoczynku (w gronie rodziny, przyjaciół lub z ukochaną połówką) jest przede wszystkim odizolowanie od problemów współczesnego świata, bliskość natury i cudowne widoki zza okna.

W Nowym Sączu przyjezdni mogą przenocować m.in. w czterogwiazdkowym hotelu. Turyści bez problemu znajdą tu również inne hotele i pensjonaty. Na stronie Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu można zobaczyć ponad dwadzieścia propozycji noclegowych w mieście.

Jeśli poszukujecie wrażeń, a inspiracją dla Was jest historia z pewnością zainteresuje was Gościniec Galicyjski, czyli specjalne kwatery na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu (oddział Muzeum Okręgowego).

Kolejną popularną wśród turystów destynacją są okolice Jeziora Rożnowskiego. Gródek nad Dunajcem i okoliczne miejscowości przeżywają prawdziwe oblężenie latem. W tym miejscu popularne są małe, często drewniane domki letniskowe. Ale w okolicy Jeziora Rożnowskiego znajdziecie też większe ośrodki wypoczynkowe czy pięciogwiazdkowy hotel i luksusowe pensjonaty.

Miejsce noclegowe znajdziemy też w innych gminach i mniejszych miejscowościach Sądecczyzny. Tu popularne są pokoje bądź agroturystyka. Z wypoczynku w wiejskich warunkach skorzystają zwłaszcza osoby, które na co dzień są zmęczone zgiełkiem miasta.

Niektóre obiekty agroturystyczne hodują dodatkowo zwierzęta gospodarskie. Dzięki temu dorośli i dzieci – a dla nich to szczególna frajda – mogą zobaczyć w jaki sposób funkcjonuje gospodarstwo i dowiedzieć się, jak dbać o owce, kozy czy inne zwierzaki.

W powiecie nowosądeckim i w Nowym Sączu każdy znajdzie miejsce dla siebie. Jak widać, turyści mają do dyspozycji wiele różnych możliwości. Wszystko zależy od wybranej przez nich formy wypoczynku. ([email protected], fot. archiwum Sądeczanina)

Artykuł powstał przy realizacji projektu „Local Media for V4 Cooperation & Integration”
Opracowanie: Partner polski
Nazwa medium: Sądeczanin

www.sadeczanin.info
Wydawca: Fundacja Sądecka

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.Dziękujemy za przesłanie błędu