Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
KOWNO
Kowno to drugie największe po Wilnie miasto na Litwie oraz ważny ośrodek przemysłowy i kulturalny. Legenda głosi, że Kowno w czasach starożytnych założyli Rzymianie. Zgodnie z nią na tereny obecnej Litwy w obawie przed Neronem uciekł rzymski patrycjusz – Palemon wraz z trzema synami Barcusem, Kaunasem i Sperusem.
08/11/2022
W miniony weekend w Szwecji zakończyły się historycznie równe wybory parlamentarne i samorządowe. W wyborach, w których głos można było oddawać już od 24 sierpnia, wzięło udział 84% uprawionych do głosowania. Minimalną przewagę (49,5% do 48,8% głosów) uzyskał blok prawicowy nad dotychczasową rządową centro-lewicową koalicją (po przeliczeniu głosów z 99,9% lokali).
03/10/2022
Ogrody chiński, grecki i wiklinowy w Muszynie, jak będą wyglądały? Mamy ich wizualizacje
Muszyna nadal rozbudowuje tereny w strefie uzdrowiskowej nad Popradem. Na Zapopradziu do ogrodu angielskiego i francuskiego, dołączą jeszcze ogrody chiński, grecki i wiklinowy. Jak będą wyglądać? Miasto udostępniło ich wizualizacje.
30/09/2022
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-pod-paragrafem