Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
19/04/2016 - 06:20

Wielka Liga Czytelników – półfinał w Nowym Sączu

Zespół Szkół w Siedliskach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżach, Gminna Biblioteka Publiczna w Grybowie z/s w Stróżach Filia we Florynce, Gminna Biblioteka Publiczna w Grybowie z/s w Stróżach Filia w Krużlowej Niżnej to placówki, z których uczniowie dotarli do półfinału.

Za nami półfinały Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". W Nowym Sączu organizatorem  półfinału była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu (ul. Narutowicza 2).  Na czas pisania testu sali konferencyjnej użyczył  Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Dzieci w osobnych kategoriach wiekowych  miały za zadanie rozwiązać  test dotyczący podanych wcześniej lektur.  Drużyna mogła liczyć od 1 do 3 osób.

Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin, promowanie wartości  rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi. Organizatorzy  pragną, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury. Testy mają kształtować  nawyk czytania  i  zdobywania wiedzy,  rozwijać umiejętności  poszukiwań  literackich  i  zainteresowanie literaturą.

Na czym polega konkurs?

Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii klas  1-3 i 4-6 bierze  udział w drużynowym półfinale. Tu rodzice mogą jedynie kibicować swoim pociechom. Testy zawierające szczegółowe pytania przesyłane są  organizatorom półfinałów pocztą elektroniczną w dniu pisania testu. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się w Katowicach pod nazwą "V Wielka Zabawa Rodzinna".

Organizatorami są: Stowarzyszenie Wielka Liga  i Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach. Współorganizatorami : Instytut Bibliotekoznwstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,  Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach, Doradca Metodyczny do spraw bibliotek szkolnych w Katowicach, Miastostrada - wydawca i agencja reklamowa. Uczestnikom półfinału życzymy dotarcia do finału.

PBW w Nowym Sączu

Wielka Liga Czytelników – półfinał w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu