Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
04/02/2016 - 08:50

Scherzo kolędowało w Nowym Sączu, Cieniawie i Wieliczce

W ostatnią niedzielę stycznia w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie, odbył się występ Młodzieżowego Chóru „Scherzo” z Nowego Sącza pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka. W połowie stycznia również zabrzmiały sądeckie pastorałki w Nowym Sączu i Wieliczce.

Zespół uświetnił  liturgię mszy św. pięknym śpiewem kolęd: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem, Adeste fideles, W żłobie leży i Tryumfy Króla niebieskiego. Po zakończeniu Mszy św. chór „Scherzo” wraz z Dziecięcym Zespołem Wokalnym „Scherzino” zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności „Pastorałki z Nowego Sącza” autorstwa Pani Ludmiły Bas i przy jej akompaniamencie. A były to pastorałki: Cieszmy się, Święta godzina, Gdy noc zapadnie, Sześć poduszek, Pastorałka, Idą kolędnicy, Święta.

Koncert ten był swoistym pożegnaniem z kolędami w tym roku, ponieważ dobiegł końca okres bożonarodzeniowy. Miejsce koncertu nie było przypadkowe, gdyż  w szeregach dziecięcego zespołu występuje kilkoro dzieci z Cieniawy, głównie z rodzin Jasińskich i Bochenków. Stąd też i zaproszenie młodych artystów przez ks. proboszcza dr Wacława Barnasia do tej miejscowości – relacjonuje Małgorzata Bochenek.

W połowie stycznia oba zespoły zaprezentowały się w sądeckim ratuszu, podczas VII koncertu charytatywnego „Dzieci dzieciom”. Później  wystąpiły podczas koncertu kolęd „W noc Bożego Narodzenia” w kaplicy św. Kingi w kopalni soli w Wieliczce. Wzięły w nim udział kilkanaście Chórów i Orkiestr Dętych Małopolskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.  Każdy z sądeckich zespołów zaprezentował po dwie kolędy pastorałki, a największym przeżyciem był śpiew na głębokości 110 metrów pod ziemią. Sponsorami koncertu sądeczan były firmy FAKRO i WACTUR.

W ten sposób zakończył się kolejny etap działalności Młodzieżowego Chóru „Scherzo” i rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego jubileuszu trzydziestolecia. Dlatego serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w chórze „Scherzo” i zespole „Scherzino”. Ponadto wszystkim donatorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy o przekazywanie 1 procent podatku dochodowego na rzecz działalności zespołów na numer KRS 00000 32935 – zachęca Andrzej Citak, dyrygent chóru.

(JB)
Fot. archiwum Scherzo

Scherzo kolędowało w Nowym Sączu, Cieniawie i Wieliczce


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)