Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
11/12/2018 - 22:40

Życie staje się lżejsze dzięki młodym wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 15

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 15 wolontariusze wzięli udział w akcji "Serce-Sercu" i zorganizowali akcję charytatywną na rzecz schroniska dla psów w Wielogłowach.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu
Młodzi wolontariusze aktywnie wspierają również akcję „Serce sercu”, zbierając produkty spożywcze w sklepach sieci „Lewiatan” i bezinteresownie poświęcając swój wolny czas na rzecz potrzebujących. 

W ramach akcji przeprowadzona została również w listopadzie i grudniu zbiórka karmy, artykułów spożywczych (ryż, kasza), koców, ręczników, smyczy, misek, zabawek dla psów. Dary dla czworonogów w mikołajki przywieźli wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Promyk Nadziei".


- Jesteśmy szczęśliwi, że zebraliśmy tak wiele potrzebnych rzeczy dla tych porzuconych i niechcianych psiaczków. Chcemy polepszyć ich warunki bytowe, one zasługują na to! Należy pomóc zwierzętom przetrwać trudny czas zimy - mówią młodzi wolontariusze: Kinga, Sławek, Maks, Igor i Borys.

Wizyta w schronisku to również pewna forma obchodów Światowego Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia. W szkole w tym czasie zorganizowany został happening, podczas którego wolontariusze promowali ideę pomagania i wspierania najuboższych i potrzebujących.

A co ciekawego dzieje się w twojej szkole? Napisz: [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"