Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
23/11/2021 - 07:05

Związany z Limanową biskup Artur Ważny ma nową funkcję. Zastąpi arcybiskupa

Blisko rok temu przyjął sakrę biskupią, teraz będzie piastował nową funkcję. Tarnowski biskup Artur Ważny pokieruje pracami Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Niecały rok temu przyjął sakrę biskupią. Jego święcenia na nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej odbyły się z końcem  stycznia. Teraz  obejmuję nową funkcję. Biskup Artur Ważny został wybrany na nowego Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Zastąpi arcybiskupa  Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego, który piastował tę funkcję przez dwie kadencje.

Biskup Artur Ważny święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku. Jest związany z naszym regionem. Był wikariuszem  parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej i potem w parafii w Tarnowie-Mościcach, gdzie później został proboszczem.

Jako kapłan od wielu lat był zaangażowany w duszpasterstwo młodzieży. W latach 2014–2019  kierował diecezjalnym biurem nowej ewangelizacji, a później pełnił posługę ojca duchownego kapłanów diecezji tarnowskiej. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. screen YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu