Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
19/09/2018 - 16:15

Zobacz kaplicę Sykstyńską w skali 1:1. Unikatowe dzieło będzie na wyciągnięcie r

W Nowym Sączu szykuje się wyjątkowa gratka. Szczególnie dla osób, które nigdy nie były w Rzymie i nie widziały Kaplicy Sykstyńskiej i wspaniałego dzieła Michała Anioła. Sądeczanie będą mieli możliwość obejrzenia namalowanych przez niego fresków. W najdrobniejszych szczegółach.

W dniach 4 i 5 października mieszkańcy będą mogli przyjrzeć się z bliska Kaplicy Sykstyńskiej.  W sądeckim ratuszu zostanie wystawiony monumentalny album „La Capella Sistina”, odtwarzający dzieła w skali 1:1, z prawie 100-procentową zgodnością kolorystyczną.

Album ten dokumentuje skarby i wspaniałe dzieła znajdujące się w najcenniejszym zabytku Watykanu. Książka jest efektem współpracy Muzeów Watykańskich  z jednym z włoskich wydawców.

Album jest wyjątkowy. Waży bagatela 27 kilogramów. Jest unikatowy. Do Polski trafiło jedynie 50 egzemplarzy tego dzieła. Cena też może szokować niektórych - 52 tysiące złotych. Nie, to nie pomyłka.

Albumy zostały wykupione dosłownie na pniu. Mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli obejrzeć to wyjątkowe dzieło podczas kameralnych prezentacji (maksymalnie 60-osobowych) 4 października 2018 r. (czwartek) o godz. 14, 17 i 19, a także 5 października 2018 r. (piątek) o godz. 14 oraz 17. 

Uwaga! Liczba miejsc na poszczególne pokazy jest ograniczona. Osoby zainteresowane mogą odebrać bezpłatne bilety wstępu na poszczególne prezentacje od jutra, czyli w czwartek (20 września), w budynku ratusza na portierni lub w Biurze Obsługi Mieszkańca (pok. nr 9).  

Opr. IM, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu