Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
03/10/2016 - 05:25

Zobacz jak integrują się uczniowie z Elitarnego Liceum

Od rozpoczęcia roku szkolnego minął miesiąc… Chciałoby się powiedzieć, że to już miesiąc. Jednak dla zawarcia znajomości i zapoznania klasy to zbyt krótki czas, któremu nie sprzyjają krótkie przerwy i sala lekcyjna.

Elitarne Liceum Ogólnokształcące  postanowiło wyjść uczniom naprzeciw i zorganizować obóz integracyjno-kondycyjny. Odbył się on w Kasince Małej, od 25 do 28 września. Uczestniczyły w nim wszystkie trzy klasy pierwsze. Dzięki temu integracja mogła przebiegać też międzyklasowo. Opiekunami  uczniów byli: dyrektor Mariusz Tokarczyk oraz nauczyciele: Jan Filus, Małgorzata Stelmach i Małgorzata Groń.

25 września rozpoczęła się przygoda, którą uczniowie z pewnością zapamiętają na długo. We wspomnieniach zostaną im nie tylko nocne rozmowy, imprezy i ognisko, ale także atrakcje sprawnościowe, które zapewnili instruktorzy z firmy JM SPORT. Już pierwsze godziny wycieczki ujawniły jej prawdziwy, sportowy charakter. Uczniowie musieli bowiem, dojść pieszo do bazy noclegowej Lubogoszcz. Nie zniechęciło ich to jednak do dalszej zabawy i następnego dnia, z zapałem, przystąpili do wykonywania zadań. Miały one na celu nie tylko poprawienie ich kondycji, ale także zachęcały do współpracy i kreatywnego myślenia. Dzięki nim uczniowie mieli możliwość poznania swoich słabych i mocnych stron. Gry i zabawy terenowe odbywały się codziennie. Uczestnicy mogli spróbować paintballu, strzelania z  łuku, dmuchawki czy wiatrówki. Jednym z wydarzeń, które najbardziej dało się we znaki, było wyjście drugiego dnia na górę Lubogoszcz. Mimo że wszyscy wrócili zmęczeni (marsz ponad 13 km), duma i zadowolenie przezwyciężały inne uczucia. Uczestnikom nie brakło też siły na dyskotekę organizowaną każdego wieczoru. Kolejne dni obfitowały w zajęcia z wykorzystaniem technik alpinistycznych, np. most linowy, tyrolka, wspinaczka. Dostarczały one dużej dawki adrenaliny oraz zmuszały do próby walki ze swoimi słabościami. Ostatniego dnia tematyka zajęć z instruktorami dotyczyła pierwszej pomocy. Uczniowie poznali nie tylko teorię, ale także  mogli sprawdzić, czy  w praktyce potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę.  W ramach zajęć musieli znaleźć ukrytego w lesie poszkodowanego, usztywnić jego złamaną kończynę i opatrzyć rany, a następnie bezpiecznie wyprowadzić z lasu na własnoręcznie zrobionych noszach. Wieczorem zorganizowane było ognisko wypełnione tańcem, śpiewem i śmiechem.

W otoczeniu pięknej przyrody Beskidu Wyspowego, klasy pierwsze spędziły obfitujące w atrakcje i piękne chwile, trzy dni. ELO udowodniło, że integracja poprzez sport to dobry sposób nie tylko na promowanie aktywności fizycznej, ale także na lepsze poznanie się. Potwierdzić to mogą uczestnicy tegorocznego obozu!

Jolanta Adamczyk, uczennica Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu

Sport i zabawa, czyli integracja uczniów z ELO


Dziękujemy za przesłanie błędu