Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
06/12/2021 - 15:40

„Znak, którego szukacie”. Sącz Boga zaprasza młodzież na wyjątkowe czuwanie

Już 12 grudnia w Parafii Św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbędzie się czwarta edycja okręgowego czuwania adwentowego, które będzie przebiegać pod nazwą „Znak, którego szukacie”. W spotkaniu weźmie udział ks. Paweł Bogaczyk z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz klerycki zespół „Bethesda”. Kapłani z sądeckich parafii zapraszają młodych z Nowego Sącza i okolic.

To już tradycja. Od początku istnienia Okręgowego Duszpasterstwa Młodzieży „Sącz Boga”, w czasie adwentu w jednym z kościół na terenie Nowego Sącza organizowane jest czuwanie, w którym udział biorą młodzi z trzech dekanatów: Nowy Sącz-Zachód, Wschód i Centrum. W tym roku będzie podobnie. Już po raz czwarty młodzież spotka się, aby poczuć ducha jednej wielkiej wspólnoty, adorować Pana i przygotować swoje serca na Jego przyjście.

Tegoroczne czuwanie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 19 w kościele Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Oprócz księży pracujących w sądeckich parafiach, w spotkaniu weźmie udział także ks. Paweł Bogaczyk z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a towarzyszyć mu będzie klerycki zespół „Bethesda”.

- "Marana tha - przyjdź Panie Jezu"! Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Dlatego chcemy zaprosić młodych do dwóch postaw: gotowości i czuwania. Już po raz kolejny organizujemy spotkanie adwentowe pod nazwą "Znak, którego szukacie". Tym wyjątkowym znakiem jest żłóbek, w którym został położony nasz Pan - wyjaśnia ks. Andrzej Szaraj, dekanalny duszpasterz młodzieży, a jednocześnie wikariusz Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

- Ewangelista św. Łukasz tak o tym mówi: "A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie" (Łk 2,12). Serdecznie zapraszamy młodych z okręgu nowosądeckiego, aby wspólnie z nami odnaleźli ten znak, a w nim samego Boga – zachęca. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Sącz Boga / Ks. Marcin Gądek)Dziękujemy za przesłanie błędu