Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
20/02/2023 - 12:45

Zmarł o. Kazimierz Piotrowski. Przez wiele lat walczył z ciężką chorobą

W niedzielę (19 lutego) zmarł ojciec Kazimierz Piotrowski, który przeżył 37 lat w Zgromadzeniu Redemptorystów. Kapłan od dawna dzielnie walczył z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 59 lat.

O. Kazimierz Piotrowski urodził się 2 lutego 1964 roku w Jastrzębi w gminie Ciężkowice. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości, uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Bobowej. Redemptorystów poznał podczas misji parafialnych, które prowadzili w jego rodzinnej parafii. W 1983 roku wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów.

Po odbyciu nowicjatu w Lubaszowej, 2 lutego 1986 roku złożył pierwsze śluby zakonne, a 15 sierpnia 1990 roku w Tuchowie śluby wieczyste. 25 maja 1991 r. z rąk ks. bpa Józefa Życińskiego przyjął święcenia kapłańskie.

Po święceniach jako duszpasterz pracował w Mierzynie. W 1993 roku został skierowany na Ukrainę, gdzie w Drohobyczu był m.in. redaktorem naczelnym diecezjalnego kwartalnika „Radość Wiary”. W latach 1998-99 odbywał Tirocinium w Krakowie. Potem przez dwa lata był misjonarzem w Głogowie, a następnie został mianowany animatorem życia duchowego i wspólnotowego redemptorystów w Lublinie, gdzie zajmował się przede wszystkim budową nowego ośrodka, jak również odbył specjalistyczne studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów.

W latach 2004 - 2005 pracował jako misjonarz w Skarżysku-Kamiennej, skąd został przeniesiony do domu prowincjalnego w Warszawie, by podjąć zadania wiceekonoma prowincji. W 2005 roku ukończył studia z historii Kościoła na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W latach 2011-19 pełnił urząd ekonoma Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Po zakończeniu misji ekonoma został przeniesiony do Tuchowa, gdzie na miarę swoich możliwości angażował się w apostolstwo tamtejszej wspólnoty.

Przez wiele lat był przewodniczącym prowincjalnego Sekretariatu Misji Zagranicznych, a także Komisji Liturgicznej. Jego staraniem w ostatnich latach ukazywały się kolejne tomy „Monumenta Hofbaueriana”. Był wielkim czcicielem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i propagatorem Jej kultu.

Od wielu lat dzielnie walczył z ciężką chorobą. Zmarł 19 lutego w Tarnowie. Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się we wtorek (21 lutego) o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec. ([email protected] Źr. i Fot. redemptor.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu