Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
15/11/2019 - 15:20

Zespół szkół w Niskowej ma stół do tenisa i siedmiu stypendystów

Zespół szkolno-przedszkolny w Niskowej wzbogacił się dziś o profesjonalny stół do tenisa stołowego. Dar Fundacji Sądeckiej na pewno pomoże w treningach młodym, utalentowanym sportowcom. Uczniowie szkoły są już mistrzami gminy w tej dyscyplinie.


O szkolnych mistrzach tenisa stołowego opowiedziałą nam p. Małgorzata Ryś, dyrektor ZSP w Niskowej. Jedna z uczennic właśnie dziś, wraz z nauczycielem wf, wyjechala na kolejne zawody. Podczas szkolnej uroczystości stół przekazał szkole Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Sądeckiej. Fundacja wyróżniła też siedmioro uczniów ze szkoły w Niskowej stypendiami po 1,5 tys. zł każde.

- Życzę wam, byście mogli po ukończeniu tej szkoły, wspierać ją jak najmocniej. Tak, by nauczyciele i kolejne pokolenie uczniów miało tu jak najlepsze warunki do pracy - mówił Zygmunt Berdychowski, który w rozegranym na nowym, na razie prowizorycznie rozstawionym stole, w kilkuminutowym meczu musiał jednak uznać wyższość ks. Krzysztofa Prokopa, dziekana dekanatu Nowy Sącz-Zachód i proboszcza parafii w Niskowej. - Też nigdy z księdzem dziekanem nie wygrałem - przyznał "Sądeczaninowi" ks. Bogusław Tokarz. 

W szkole (która pochwalić się może ponad stuletnią historią) odbędzie się niebawem turniej tenisowy o puchar sołtysa Niskowej, Henryka Kuliga. Wszyscy wyżej wymienieni mieli zaszczyt uczestniczyć w szkolnym przedstawieniu, świetnie wyreżyserowanym przez nauczycieli i odegranym przez uczniów klas czwartych i szóstych. Rzadko słyszane strofy poezji przeplatały się ze znanymi pieśniami, tworząc zapadające w pamięć, wzruszające doznania. (tomasz.kowalski@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”