Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/09/2022 - 11:40

Zespół Szkół Ekonomicznych gościł uczniów z Niemiec. To była ciekawa wizyta [ZDJĘCIA]

Uczniowie z niemieckiej miejscowości Dahn gościli w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu. W czasie trwającej tydzień wymiany brali udział w licznych zajęciach, poznawali naszą kulturę oraz zwiedzali region. Z pewnością zapamiętają te chwile na długo.

Goście z Niemiec w Zespole Szkół Ekonomicznych

Wymiany uczniowskie są okazją do rozwijania i utrwalania umiejętności językowych, nawiązywania nowych kontaktów, przełamywania stereotypów czy współdziałania w grupie. O tym, jakie niosą za sobą korzyści mogliśmy się niedawno kolejny raz przekonać.

Od 10 do 16 września w Zespole Szkół Ekonomicznych gościło dziesięciu uczniów z gimnazjum w Dahn. Wydarzenie powróciło po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Przez cały tydzień mieszkali u polskich rodzin, uczestniczyli w zajęciach i jeździli na wycieczki.

Niemieccy uczniowie poznali nasz region

- Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania szkoły. Grupę przywitał dyrektor dr Tomasz Połomski, po czym uczniowie oprowadzili wszystkich po szkole. Goście z Dahn uczestniczyli w zajęciach, aby poznać nasz system szkolnictwa. Samorząd szkolny przygotował dla nich prezentację multimedialną o Polsce i quiz – informuje Zespół Szkół Ekonomicznych.

- Oczywiście pokazaliśmy partnerom nasze piękne miasto i gościliśmy w Pałacu Młodzieży, gdzie zostaliśmy przywitani przez grupę folklorystyczną „Sądeczoki”. Uczestniczyliśmy także w projekcie rękodzieła artystycznego. Każdy miał okazję stworzyć swoje małe dzieło: serduszko lub zakładkę techniką decoupage – dodaje szkoła.

Nie zabrakło również bardzo ciekawych wycieczek. Uczniowie z Niemiec zwiedzili Kraków, Bochnię i Czorsztyn, poznając przy tym kulturę, historię i architekturę Polski. O wszystkim przypominać im będą pamiątkowe zdjęcia, które zostały wykonane podczas wyjazdów.

- W piątek przyszedł czas na rozstanie. Z wielkim żalem żegnaliśmy naszych niemieckich przyjaciół. Mamy świadomość, że znajomości zawarte podczas tych kilku dni wymiany na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy już na nasz wyjazd do Dahn! Bardzo dziękujemy pani Agacie Rolce za zorganizowanie dla nas zajęć oraz samorządowi szkolnemu za okazaną pomoc! Opiekunkami i organizatorami wymiany polsko-niemieckiej byli pani Katarzyna Dominik i pan Jacek Maciaś – przekazuje szkoła. ([email protected], fot.: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu)

Goście z Niemiec w Zespole Szkół Ekonomicznych
Uczniowie z niemieckiej miejscowości Dahn gościli w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu. W czasie trwającej tydzień wymiany brali udział w licznych zajęciach, poznawali naszą kulturę oraz zwiedzali region.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu