Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
07/02/2021 - 08:10

Zespół „Piecuchy” z Nawojowej nagrał płytę. Trafili do Powiatowej Fonoteki

Sądecka Fonoteka Powiatowa wzbogaciła się o kolejny album. To płyta zespołu „Piecuchy” z Nawojowej, któremu w tym roku stuknęło dwadzieścia pięć lat.

Zespół „Piecuchy” działa od 1995 r. pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej. Prezentuje bogaty folklor regionu Lachów Sądeckich. Obecnie w zespole śpiewa i tańczy blisko setka artystów w wieku od sześciu do szesnastu lat.

- Na płycie znalazły się między innymi wyliczanki, zgadywanki i piosenki, które przeniosą nas w czasy dzieciństwa, a które wykonują dzieci z grupy najmłodszej – mówi Monika Bulińska, kierownik artystyczny, choreograf i instruktor.

Czytaj też Ale czad! Fotograf z Limanowej robi u nas najlepsze ślubne sesje świata[ZDJĘCIA] 

– Nie zabraknie również śpiewów związanych z pracą w domu czy w obejściu zaprezentowanych przez grupę średnią. I oczywiście najstarsza grupa, która już doświadcza pierwszych zauroczeń i miłości i właśnie to wszystko prezentuje w śpiewanych przez siebie utworach.

Płyta została zarejestrowana w studio nagrań Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”