Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
03/04/2020 - 17:30

Zdalne nauczanie łatwiejsze? Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia dla nauczycieli

Pierwsze w Polsce bezpłatne szkolenie ECCC PI M21 Zdalne nauczanie daje możliwość zdobycia wiedzy oraz kompetencji. Korzystanie z nowoczesnych narzędzi nauki on-line jest bezpłatne. Do dyspozycji nauczycieli oddana została nowoczesna platforma edukacyjna. Wystarczy się do niej zalogować i uzyskać dostęp do multimedialnych materiałów szkoleniowych.

Od kilku miesięcy świat zmaga się z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Trudna sytuacja dotyka obecnie bezpośrednio każdego z nas. Przyczyną tego jest nie tylko fakt obligatoryjnej izolacji, niepewność jutra, ale także problemy związane z edukacją dzieci i młodzieży.

Chcąc ograniczyć społeczne skutki epidemii Fundacja ECCC  wraz ze  Stowarzyszeniem Humaneo, podjęła inicjatywę mającą na celu pomoc uczniom i ich rodzicom w dostosowaniu się do nowej sytuacji w edukacji, jaką jest konieczność kształcenia w systemie zdalnym. System szkolnictwa nigdy wcześniej nie został postawiony, w tak drastyczny sposób przed faktem nauczania zdalnego.

Uwzględniając zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie proponowanych narzędzi wspomagających zdalną edukację opracowaliśmy nowy moduł certyfikacyjny ECCC PI M21 Zdalne nauczanie. Pozwoli on ujednolicenie i usystematyzowanie nauczania on-line opartego o aplikację Google Classroom, która jest bezpłatna, dostępna z każdego urządzenia posiadającego łącze internetowe, a co najważniejsze umożliwia organizację zajęć w czasie rzeczywistym. Mając na uwadze dobro uczniów i rodziców, którzy oprócz codziennych obowiązków, musieli w obecnej sytuacji przejąć w znaczącym stopniu rolę nauczyciela chcemy przeszkolić nauczycieli bezpłatnie.

Szkolenie realizowane jest w trybie on-line, a faktyczny czas jego trwania uzależniony jest od potrzeb i możliwości czasowych Uczestników. W ramach szkolenia każdy otrzymuje dostęp do materiałów multimedialnych, takich jak: filmiki, podręcznik, ćwiczenia interaktywne, dzięki którym może poznawać zasady działania dedykowanej aplikacji. Wszystko w swoim tempie, bezstresowo, bezpłatnie, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Po zapoznaniu się z treściami merytorycznymi, Uczestnik ma możliwość przystąpienia do egzaminu, weryfikującego stopień opanowania prezentowanych treści. Po jego zakończeniu wygenerowany zostaje imienny certyfikat ECCC, potwierdzający kompetencje nauczyciela w zakresie zdalnego nauczania. Certyfikat zostaje przesłany Uczestnikom również w wersji papierowej, w ciągu 5 dni po jego uzyskaniu.

Szkolenie opiera się na rozwiązaniach bezpłatnych, niezawodnych, powszechnie dostępnych, jak również rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji. Bazuje na aplikacji Google Classroom, z której można korzystać zarówno na komputerach z połączeniem internetowym, jak również na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS.

Od momentu uruchomienia obserwuje się stale rosnące zainteresowanie platformą. W ciągu kilku dni ponad 4 tys. osób odwiedziło witrynę: http://e-nauczanie.eccc.com.pl a ponad 1,5 tys. osób uczestniczyło w bezpłatnym module certyfikacyjnym-zdalne nauczanie.

Już teraz można wziąć udział w szkoleniu. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.e-nauczanie.eccc.com.pl/dla-nauczycieli. Zapisz się już dziś!

Patronem przedsięwzięcia jest Fundacja Sądecka. Link do filmiku promocyjnego na FB: https://www.facebook.com/humaneo/videos/527449357960787/Dziękujemy za przesłanie błędu