Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
10/06/2024 - 10:45

Zbliża się Festiwal Nauk Stosowanych ANS. Czeka Was mnóstwo atrakcji

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zaprasza na XV Festiwal Nauki, który odbędzie się w środę 12 czerwca 2024 r. godz. 9-12 na terenie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu.


Festiwal Nauki na stałe wpisał się w kalendarz działań Uczelni. Pierwotnie przygotowywany był na płycie nowosądeckiego Rynku, a następnie zadomowił się na terenie Kampusu dydaktyczno-sportowego przy ul. Kościuszki 2. Cykliczne wydarzenie ma na celu propagowanie nauki, a przede wszystkim zaszczepienie u młodych ludzi pasji poznawania, tworzenia i udoskonalania świata w sposób przystępny i ciekawy.

Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów lokalnych szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli. Program Festiwalu obejmuje liczne pokazy, prezentacje, warsztaty, konkursy, gry edukacyjne i inne atrakcje, łącznie z zajęciami artystycznymi i sportowymi.

Co roku każdy z wydziałów ANS (Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Nauk Inżynieryjnych, Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Nauk Społecznych i Sztuki, Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Sporcie) przygotowuje nowe i ciekawe wydarzenia. Jak co roku dla uczestników nie zabraknie balonów z helem, lodów, dyplomów oraz pamiątkowych gadżetów Uczelni.

Wstęp na XV Festiwal Nauki w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu jest wolny i nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń. Szczegółowy plan w załączniku (PDF). Zapraszamy. (źródło: ANS w Nowym Sączu) Fot. ANSDziękujemy za przesłanie błędu