Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
16/06/2018 - 18:20

Zbigniew Wodecki – patronem Szkoły Podstawowej w Piorunce!

Szkoła Podstawowa w Piorunce (gmina Krynica-Zdrój) we środę, 14 czerwca oficjalnie otrzymała imię wokalisty Zbigniewa Wodeckiego, wszechstronnie utalentowanego artysty zmarłego 22 maja 2017 roku. Muzyk, multiinstrumentalista, grający na skrzypcach, trąbce i fortepianie, a także kompozytor, aranżer wielokrotnie koncertował w uzdrowisku pod Górą Parkową, a także w sąsiedniej Muszynie.

31 marca 2017 roku,  uchwałą Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju,  w wyniku  przekształcenia  Publicznego  Gimnazjum w Bereście z siedzibą w Piorunce   ponownie powołano do życia  Szkołę Podstawową, zlikwidowaną w 1998 roku.   W wyniku konkursu jej  dyrektorem  został  mgr inż. Tomasz Szczepanik.   We wrześniu 2017 roku uczniowie rozpoczęli już naukę w nowej  placówce oświatowej.  

Inicjatywa nadania Szkole Podstawowej w Piorunce  imienia Zbigniewa Wodeckiego spotkała się z akceptacją rodziny artysty.   W ramach przygotowań  do czerwcowych uroczystości   ogłoszono konkurs na logo.  Twórczyniami wybranego znaku rozpoznawczego tej  oświatowej placówki są uczennice klasy II A GIM: Kinga Gawlik i Karolina Olejnik.

fot. arch. szkoły podstawowej, rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

24 kwietnia 2018 roku radni   odpowiedzieli pozytywnie na wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego  w Piorunce  i stosowaną uchwałą nadali Szkole Podstawowej  imię Zbigniewa Wodeckiego. -  "To bardzo sympatyczna inicjatywa.  Zbigniew Wodecki  był artystą z wielkim dorobkiem.  Uznałem, że w rocznicę jego śmierci świetnym pomysłem jest, aby  go  w ten sposób uhonorować" – mówi  Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju. - "Uszanowanie w trwały sposób pamięci artysty jest czymś wyjątkowym.  Artyści nie umierają nigdy,  gdyż pozostawiają po sobie dorobek,  który żyje.  Może dzięki  cyklicznemu, Międzyszkolnemu Festiwalowi imienia Zbigniewa Wodeckiego uda się wyłowić nowy talent muzyczny?  Nie brakuje  u nas talentów!" 

fot. Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce.

I Międzyszkolny Festiwal im. Zbigniewa Wodeckiego odbył się pod patronatem honorowym Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Burmistrza Krynicy-Zdroju Dariusza Reśki.

(MaK) fot. arch. aut., archiwum i logo Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu