Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
17/01/2023 - 11:50

Zaśpiewają dla ojczyzny. Pora na przesłuchania do Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Wielki finał VII Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie organizowane przez poseł Barbarę Bartuś cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. 19 stycznia odbędą się przesłuchania.

Czas na przesłuchania do Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

VII Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej zbliża się wielkimi krokami! Przypomnijmy, że szkoły podstawowe z Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego i tarnowskiego mogły zgłaszać wyłonionych wcześniej w eliminacjach wewnętrznych uczestników. Dwóch może wystartować w kategorii solistów (w danej grupie wiekowej) i dwóch  w kategorii zespołów (ilość osób w zgłaszanych zespołach nie może przekraczać 30 osób).

Teraz pora na przesłuchania konkursowe! Odbędą się już 19 stycznia. Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach laureaci wystąpią razem z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza w części koncertowej uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w Gorlicach 26 lutego.

Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Zwycięzcy w kategorii solistów będą mogli wyjechać w czerwcu, wraz z opiekunem, na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Z kolei nagrodą dla zdobywców pierwszego miejsca w kategorii zespołów jest zaproszenie, także wspólnie z z opiekunem, do Stadniny Koni Huculskich ,,Gładyszów” w Regietowie na jej zwiedzanie, wycieczkę bryczkami i ognisko. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla wszystkich uczestników Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej przewidziane są upominki, a podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych” laureatom zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej organizowany jest przez poseł Barbarę Bartuś od roku szkolnego 2013/2014. Współorganizatorami VIII edycji są: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu, Małopolska Kurator Oświaty, Szkoła Muzyczna I st. w Bobowej, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Partnerzy konkursu to natomiast Stowarzyszenie „Nasze Miasto” w Gorlicach, Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie oraz Tomasz Płatek - przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gorlickim.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej poseł Barbary Bartuś TUTAJ oraz na stronach współorganizatorów. ([email protected], fot.: Zdjęcie ilustracyjne/ archiwum, biuro poselskie Barbary Bartuś)

Patronem medialnym wydarzenia jest "Sądeczanin"Dziękujemy za przesłanie błędu