Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
25/07/2021 - 01:00

Zakończyli Święto Dzieci Gór z przytupem. Sobotni koncert finałowy w amfiteatrze

To był wyjątkowy tydzień pełen muzyki i radości. Mimo faktu, że tegoroczne Święto Dzieci Gór odbywało się w dużej części online, sądeczanie nie zapomnieli o finałowym koncercie. Zwieńczenie tygodniowej imprezy przyciągnęło do amfiteatru wiele osób.

Koncert finałowy rozpoczął się w sobotę o godzinie 19. Na widowni amfiteatru w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu pojawiło się wiele rodzin. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach pod sceną, bo na początek o rozrywkę zadbał Teatr Vaśka. Na scenie wystąpili Piątkowioki i Kapela Góralska Jutrzenka. Przygrywali również Joszko Broda z zespołem Dzieci z Brodą oraz Trebunie-Tutki.

Mimo wyjątkowej formy tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, niezmienne pozostały urzekająca muzyka i dziecięca radość. Osoby, które chcą powspominać magię festiwalu jeszcze w niedzielę, 25 lipca, mogą zobaczyć na nowosądeckim rynku specjalną wystawę fotografii wykonanych podczas poprzednich edycji ŚDG przez Piotra Droździka.

Święto Dzieci Gór podczas ubiegłego tygodnia odwiedziło również wiele miejscowości w naszym regionie i poza jego granicami. Telebimy transmitujące występy z Polski i zagranicy pojawiły się w Muszynie, Łącku, Szczawnicy, Gorlicach, Grybowie, Sękowej, Wygiełzowie, Myślenicach, Ryglicach, Lipnicy Murowanej, Bukowinie Tatrzańskiej, Nowym Targu i Krościenku nad Dunajcem. A jak wy zapamiętacie tegoroczne Święto Dzieci Gór? ([email protected], fot. SS)

Z przytupem zakończyli Święto Dzieci Gór. Sobotni koncert finałowy
Koncert finałowy odbył się w amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Choć tegoroczna edycja Święta Dzieci Gór była wyjątkowa ze względu na pandemię, jedno pozostało niezmienne - muzyka i dziecięca radość.


Dziękujemy za przesłanie błędu