Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
27/05/2019 - 12:05

Za nami koncert Królowej Krynickich Zdrojów- najlepszej z matek

Za nami koncert Królowej Krynickich Zdrojów- najlepszej z matek, patronki uzdrowiska. Na plenerowej scenie Leśnego Sanktuarium, w Dniu Matki (26 maja) wystąpili m.in.: : Olga Bończyk i Rafał Brzozowski. Wcześniej w stóp Góry Parkowej odbyła się procesja, msza święta oraz uroczystość 35-lecia kapłaństwa ks. Bogusława Skotarka, proboszcza Kościoła Zdrojowego.

26 maja, w tym Dniu Matki w Leśnym Sanktuarium u stóp Góry Parkowej, odbyło się  wyjątkowe wydarzenie poświęcone Matce Bożej Łaskawej.

-„Ma 180 centymetrów wysokości, jest koloru białego i wyciąga ręce w geście zapraszającym do przytulenia. Matka Boża, Królowa Krynickich Zdrojów - matka każdego z nas” – tymi słowami powitał zgromadzonych Łukasz Lech, który wraz z Olimpią Górską był gospodarzem wieczoru.

W koncercie wystąpili: Joanna Nawrot, Anna Sokołowska Alabrudzińska,  Jakub Oczkowski, Olga Bończyk, Rafał Brzozowski, Marcin Jajkiewicz, chór Vocal Masters pod dyrekcją Patrycji Kawęckiej-Czerskiej.

Artyści wystąpili w repertuarze pięknych piosenek i pieśni, w którym nie zabrakło tych dedykowanych wszystkim mamom, w dniu ich święta.

Wokalistom towarzyszyła krynicka Orkiestra Arte Symfonika oraz wybitny skrzypek Bogdan Kierejsza

Wcześniej, u stóp Góry Parkowej przeszła procesja, odprawiona została msza święta i odbyła się uroczystość 35-lecia kapłaństwa ks. Bogusława Skotarka.  

Ks. proboszcz święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 1984 roku, w krynickiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny sprawuje duchową posługę od 1 września 2002 roku.  Wcześniej był proboszczem w niewielkiej miejscowości w gminie Gromnik (1999-2002)

Duchowny kocha muzykę. Na szczególną uwagę zasługuje powstały z jego inicjatywy festiwal Spotkania z Kulturą Chrześcijańską. Jest też bardzo dobrym sportowcem. Jeżdzi na rowerze i świetnie gra w tenisa ziemnego.

Pracuje w szkole jako katecheta, angażuje się w jej życie, czego wyrazem jest Nagroda Dyrektora Szkoły i Medal Komisji Edukacji Narodowej.

W 2009 roku, za wielkie zaangażowanie w pracę duszpasterską biskup Wiktor Skworc nadał księdzu Bogusławowi Skotarkowi tytuł Prałata Kapituły Sądeckiej.

Koncert Królowej Krynickich Zdrojów będzie można zobaczyć na antenie TV Trwam 3 czerwca o godz. 14. 10

Partnerem głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie. Patronat medialny sprawował Sądeczanin.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu