Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
22/08/2020 - 21:25

Za 144 tysiące złotych zespół szkół w Marcinkowicach szykuje się do 1 września

Mamy bardzo dobre wieści dla uczniów i kadry Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Za 144 tysiące złotych otoczenie placówki przejdzie całkowitą metamorfozę.

Zobacz też: Sami będą gotować dla uczniów. Koniec z cateringiem w Podegrodziu

- Największą inwestycją jest wymiana starej nawierzchni placu przed szkołą i zastąpienie jej kostką brukową. Ta modernizacja była konieczna. Pomijam już fakt, że stara, popękana nawierzchnia nie pasowała do nowej elewacji budynku szkoły, ale co ważniejsze - była nierówna i nie zapewniała bezpieczeństwa - obrazuje Iwona Sikorska, wicedyrektor ZS w Marcinkowicach.

Teraz przed budynkiem położone zostanie ponad 600 metrów kostki brukowej, a przylegające do placu pobliskie schody przejdą renowację. Ta część prac pochłonie aż 120 tysięcy złotych i wszystko wskazuje na to, że prace zostaną zakończone przed 1 września.

Zobacz też: Nauczanie hybrydowe? Burmistrz Starego Sącza jest sceptyczny

Dodatkowo został przeprowadzony remont dwóch sali lekcyjnych, w których wymieniono lampy i blaty stolików, pomalowano ściany oraz wycyklinowano i odnowiono parkiet odnowiony.

Aby młodzież mogła podczas przerw wypocząć zachowując obecne zasady sanitarne, zagospodarowano też miejsce za budynkiem szkoły. Powstanie tam ogród z ławkami, kwiatami i krzewami. Ma to być strefa relaksu dla uczniów, którzy dodatkowo już bez przeszkód a przede wszystkim bezpiecznie będą mogli korzystać z boiska sportowego, którego nawierzchnia jest obecnie oczyszczana z mchu.

ES [email protected] Fot.: MO, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Za 144 tysiące złotych ZS w Marcinkowicach szykuje się do 1 września
Mamy bardzo dobre wieści dla uczniów i kadry Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Za 144 tysiące złotych otoczenie placówki przechodzi całkowitą metamorfozę.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)