Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
01/03/2024 - 17:30

Z tym przewodnikiem przejdziesz przez największe tajemnice wiary chrześcijańskiej. Przygotuje cię do Wielkanocy

Wielki Post to szczególny czas wyciszenia i refleksji. Warto sięgnąć po Praktyczny przewodnik po Triduum Paschalnym, który pomaga lepiej i bardziej świadomie przygotować się do świąt Wielkiej Nocy. Wydawcą publikacji są Wydawnictwo W drodze, Dominikański Ośrodek Liturgiczny i serwis Liturgia.pl

Czytaj także: Co się działo przy Zajeździe Sądeckim? Sądeczanie przecierali oczy ze zdumienia [ZDJĘCIA]

Wydawnictwo W drodze otrzymało tytuł Grand Prix podczas 6. Sądeckich Targów Książki, które odbyły się pod koniec stycznia w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju.

Z tą książką przejdziesz przez największe tajemnice wiary

Praktyczny przewodnik po Triduum Paschalnym jest książką przeznaczoną do samodzielnego przejścia, krok po kroku, przez największe tajemnice wiary chrześcijańskiej. Zawiera teksty poświęcone podstawowym treściom celebrowanym w poszczególne dni Triduum.

Praktyczne wskazówki, objaśnienia symboli

Czytaj także: Wydawnictwo W drodze. Z tymi książkami lepiej przeżyjesz i zrozumiesz Wielki Post

Celem autorów – świeckich, duchownych, uznanych liturgistów i teologów, a nade wszystko ludzi Wielkiej Nocy – jest przynieść czytelnikom pomoc w przygotowaniu do świętowania tajemnicy Zmartwychwstania. Obok tekstów poświęconych podstawowym treściom celebrowanym w poszczególne dni Triduum, przewodnik zawiera: praktyczne wskazówki (tzw. „Dobra praktyka"), objaśnienia symboli, a także medytacje na temat wybranych dzieł sztuki i utworów poetyckich. Znaleźć w nim można również teksty ojców Kościoła oraz fragmenty Pisma Świętego.

Czytaj także: Sądeczanin, żołnierz niezłomny patronem nowego ronda

- W obecnym czasie możemy żyć nadzieją na wypełnienie się obietnicy, której znakiem jest tęsknota duszy, niespokojnej, dopóki nie odpocznie w Bogu. Nasza nadzieja znajduje swój wyraz w liturgii. Czas podarowany nam w celebracji liturgicznej odsyła nas do wydarzeń minionych i kieruje w stronę ostatecznej przyszłości. Uczestnictwo w celebracji nie ogranicza się jednak do pamięci i tęsknoty. Już dziś sprawowany rytuał pozwala smakować obecność wiecznie żywego Boga. Dzięki obrzędom liturgicznym możemy przyjmować realne owoce męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – pojednanie z Ojcem, dar Ducha Świętego i jedność z Synem Bożym. Ze względu na centralny charakter wydarzeń paschalnych święta wielkanocne stanowią oś, wokół której krąży nasza wiara wyrażana w celebracji liturgicznej. Zarazem wspominane i przeżywane w ich trakcie tajemnice są źródłem życia dzieci Bożych – czytamy we wstępie do książki Triduum Paschalne. Przewodnik.

[email protected], fot. Wydawnictwo W drodze.Dziękujemy za przesłanie błędu