Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
22/11/2016 - 07:55

X Zagórzańskie Spotkanie Chórów

W minioną niedzielę odbyło się w Mszanie Dolnej już po raz dziesiąty Zagórzańskie Spotkanie Chórów. Organizatorami jubileuszowego spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Mszana Dolna, Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej. W czasie przeglądu zaprezentowało się osiem chórów, które na co dzień pracują i doskonalą swój warsztat wokalny w : Mszanie Dolnej, Mszanie Górnej, Porębie Wielkiej, Dobrej, Skomielnej Białej i Limanowej.

Przegląd w kościele Św. Michała Archanioła rozpoczęła msza święta o godzinie 15. Po eucharystii prezentowały się chóry, które przygotowały zróżnicowany repertuar. Jako ostatni zaprezentował się limanowski Chór Mieszany  CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika w towarzystwie solistki Opery Wrocławskiej dr Jadwigi Postrożnej i Zygmunta Kokoszki  organisty z Bazyliki Mariackiej w Krakowie.  Na zakończenie przeglądu została odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, który sprawował honorowy patronat nad przeglądem. Oprawę eucharystii w niedzielę Chrystusa Króla zapewnił także Chór CANTICUM IUBILAEUM.

Po występie  każdy chór otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom, które wręczali ksiądz proboszcz Jerzy Raźny, starosta powiatu limanowskiego  Jan Puchała, przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego  Tomasz Krupiński, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Franciszek Dziedzina, burmistrz miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk oraz przewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna Agnieszka Modrzejewska-Potaczek.

(K)

Fot: Mateusz Franczyk

spotkanie chorow







Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!






Dziękujemy za przesłanie błędu