Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/04/2022 - 17:25

Wzięli we wsi Jezusowy krzyż na ramiona. W sercach nieśli lęk [ZDJĘCIA]

Jaki jest ten czas dla chrześcijan tuż przez Wielkanocą? Zwolnieniem tempa w zabieganym świecie, zgłębianiem tajemnicy odkupienia ludzkich grzechów przez Bożego Syna. Tym duchowym rozważaniom wierzący oddają się podczas nabożeństwa drogi krzyżowej. W Kasince Małej do modlitwy pod gołym niebem ruszyli i młodsi i starsi. Na ramionach wspólnie nieśli Jezusowy krzyż.

To już tradycja. W Kasince Małej od lat ludzie wspólnie odprawiają w plenerze drogę krzyżową. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, znowu się spotkali i wspólnie rozważali tajemnicę męki Pańskiej i odkupienia.  

Czytaj też Jarosław Pawłowski. Skoczył w nurt potoku, żeby ratować życie nieszczęśnika 

Jak zawsze wyruszyli spod kaplicy pod wezwaniem Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Żądłówka. Przy każdej stacji nabożeństwa ktoś inny brał na ramiona krzyż. Byli  to członkowie róż różańcowych, matki, ojcowie, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły,  także dzieci i  młodzież.  Wszyscy modlili się w intencji pokoju.

- Jezu, niosąc w sercu czas niepokoju i wojny, współprzeżywając dramaty rannych i zabitych, cierpiąc z uchodźcami zalęknionymi o przyszłość, prosimy Cię, pozwól nam przejść drogę krzyżową w pokoju z Tobą, tak by i do nas dotarło Twoje paschalne pozdrowienie - Pokój Wam – płynęły słowa modlitwy.

Czytaj też Konwoje jeden za drugim. Sądeccy przedsiębiorcy wysyłają tiry na Ukrainę

Drogę krzyżową zakończyło  odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego przy kaplicy p.w. Matki Bożej Bolesnej.

W sposób szczególny wybrzmiały też słowa Jana Pawła II.,patrona szkoły w  Kasince. - Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie. ([email protected]) Fot. UG Mszana Dolna  

Wzięli we wsi Jezusowy krzyż na ramiona. W sercach nieśli lęk
Plenerowa droga krzyżowa w Kasince MałejMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu