Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
24/05/2022 - 12:45

Wystawa poświęcona służbom mundurowym. Przyjdź w środę do „Sokoła” i sam zobacz

W środę, w MCK Sokół w Nowym Sączu będziemy mogli zobaczyć wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. W jej trakcie planowanych jest kilka prelekcji oraz pokaz sprzętu służb mundurowych. Inicjatorem wydarzenia jest Iwona Mularczyk.

Służby mundurowe cieszą się w społeczeństwie dużym szacunkiem. To właśnie pamięci osób, które poległy, zmarły lub zostały ciężko ranne w czasie służby poświęcona będzie wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Wydarzenie odbędzie się w środę w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” (w sali im. Romana Sichrawy).

Od godziny 9:30 planowany jest pokaz sprzętu służb mundurowych (na dziedzińcu MCK Sokół). O 10 rozpoczną się natomiast prelekcje, które poprowadzą mjr Marcin Kądziołka z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Henryk Koział – były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu i st. bryg. Bogdan Gumulak, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W wydarzeniu weźmie udział spora grupa młodzieży ze szkół średnich z Nowego Sącza i okolic. To właśnie młodzi ludzie są w sposób szczególny zaproszeni do wzięcia w nim udziału. Będą mogli bliżej przyjrzeć się pracy służb mundurowych, choć często niełatwej, to niezwykle istotnej dla całego społeczeństwa.  

Spotkanie organizowane jest przez: PBW w Nowym Sączu, MCK Sokół, Województwo Małopolskie oraz Fundację Dorastaj z Nami. Partnerami są natomiast: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. Inicjatorem wydarzenia jest radna Iwona Mularczyk, która zapowiada, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej. Zapowiada się niezwykle ciekawa wystawa. Przyjdź i sam zobacz! ([email protected], fot.: plakat-organizator)Dziękujemy za przesłanie błędu