Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
26/12/2021 - 10:00

Wyjątkowa, żywa szopka w Obidzy. Warto ją zobaczyć [ZDJĘCIA]

Bożonarodzeniowa żywa szopka na Obidzy przyciąga nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Można tutaj zobaczyć czy pogłaskać osiołka, kucyki, owieczki czy maleńkie szczeniaki.

Żywa szopka stoi obok kościoła w miejscowości Obidza (gmina Łącko). Przy drodze głównej w Jazowsku (DW 969) można zobaczyć znak, który pokieruje nas do szopki. Miejsce to powstało z inicjatywy Władysława Sajdaka, bacy z Obidzy wraz ze Związkiem Podhalan, Oddział w Obidzy z prezesem Władysławem Wójcikiem na czele przy współpracy z proboszczem parafii księdzem Janem Gwoździem. Szopka została udostępniona już w Wigilię, 24 grudnia.

Czytaj również: Boże Narodzenie w dziejach Kościoła. Świętujemy je już od 354 roku naszej ery

Drewniana, oświetlona szopka stoi na parkingu obok kościoła. Już w Boże Narodzenie, mimo padającego śniegu i mrozu, wyjątkowa świąteczna atrakcja przyciągnęła mieszkańców Obidzy i okolic. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale też dorosłych. W środku można zobaczyć dwa kucyki, osiołka, kózki, owce i barany, króliki, gołębie i inne ptactwo, a także maleńkie pasterskie szczeniaki. Na zewnątrz szopki pilnuje natomiast Owczarek Podhalański.

Niektóre zwierzątka, zwłaszcza kucyki, są bardziej śmiałe i pozwalają się pogłaskać. Organizatorzy planują również przejazdy dla dzieci na kucykach, przy dobrych warunkach atmosferycznych. W szopce może zobaczyć również figurki Dzieciątka Jezus, Maryi i Józefa, rzeźby czy zabytkowe przedmioty domowego użytku.

Szopkę na Obidzy można oglądać w godzinach od 9:00 do 20:00. Atrakcja będzie czynna do 9 stycznia 2022 roku. Zobaczcie, jak wygląda ta wyjątkowa świąteczna atrakcja w galerii zdjęć poniżej. ([email protected], fot. SS)

Żywa szopka bożonarodzeniowa na Obidzy
Kucyki, osiołek, kozy, owce, barany, ptactwo, króliki i maleńkie szczeniaczki – te zwierzątka można zobaczyć w żywej szopce na Obidzy. Szopka stoi na parkingu obok miejscowego kościoła. (Fot. SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu