Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
19/06/2019 - 16:35

Wyjątkowa uroczystość w Paszynie. Już na zawsze zapisze się na kartach historii

8 czerwca 2019 roku już na zawsze zapisze się na kartach historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszynie. To właśnie w tym dniu odbyła się uroczystość nadania strażakom ochotnikom sztandaru ufundowanego przez mieszkańców Paszyna.

Uroczystość rozpoczęła się mszą w intencji mieszkańców i druhów z Paszyna. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Smoroński. Po mszy wszyscy udali się na plac przy remizie, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Po złożeniu meldunku o gotowości pododdziałów, który odebrał Prezes Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Edward Siarka, strażacy wciągnęli flagę państwową na maszt i wszyscy odśpiewali hymn państwowy.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszynie Józef Głód przywitał wszystkich gości i w wielkim skrócie przedstawił historię jednostki. Sołtys Wojciech Skrzypiec odczytał akt ufundowania sztandaru dla strażaków z Paszyna. Po poświęceniu sztandaru został on uroczyście przekazany strażakom.

Następnie przyszedł czas na odznaczenia. Ochotnicza Straż Pożarna w Paszynie za działalność ratowniczą otrzymała srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa. Uhonorowani zostali także poszczególni druhowie, którzy otrzymali złote, srebrne i brązowe medale oraz odznaki „wzorowy strażak”.

Odznaczeni zostali również najstarsi druhowie paszyńskiej jednostki. Wśród nich znalazł się Władysław Gajewski – wieloletni prezes i założyciel jednostki oraz Leon Głód – wieloletni działacz OSP w Paszynie.

Starosta Marek Kwiatkowski przekazał jednostkom z Paszyna, Krasnego Potockiego i Klęczan promesy na zakup sprzętu, a zasłużonym strażakom wręczył Srebrne Jabłka Sądeckie. Na zakończenie uroczystości odsłonięta została pamiątkowa tablica upamiętniająca założycieli i kontynuatorów działalności OSP w Paszynie.

RG [email protected], Fot. OSP Paszyn

Wyjątkowa uroczystość w Paszynie. Ten dzień już na zawsze zapisze się na kartach historii tej miejscowości
8 czerwca 2019 roku już na zawsze zapisze się w kartach historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszynie. To właśnie w tym dniu odbyła się uroczystość nadania strażakom ochotnikom sztandaru ufundowanego przez mieszkańców Paszyna.Dziękujemy za przesłanie błędu