Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
22/02/2019 - 10:50

Wydawnictwo W drodze na Sądeckich Targach Książki

Miłośników książek zapraszamy 23 lutego br. na Sądeckie Targi Książki, które odbędą się w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. Wydarzenie towarzyszy tegorocznej gali wręczenia Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora. Wydawnictwo W drodze zaprasza na stoisko ze swoimi książkami.

John C, Lennox, Bóg i Stephen Hawking


Wybitny przedstawiciel nauki, kosmolog Stephen Hawking twierdzi, że to prawa fizyki powołały Wszechświat do istnienia, a nie Bóg, Jego stanowisko podważa John Lennox, matematyk z Oksfordu, w swojej książce "Bóg i Stephen Hawking", Autor w błyskotliwym i logicznym wywodzie przeprowadza nas przez kluczowe miejsca w argumentacji Hawkinga, przedstawiając przy okazji najnowsze naukowe teorie i metody badawcze, Jest przekonany, że wywody Hawkinga, które negują Boże autorstwo dzieła stworzenia, paradoksalnie sprawiają, że czytelnik uznaje istnienie Boga za tym bardziej prawdopodobne.
 

Theresa Aletheia Noble FSP, Ukochany marnotrawny


Niemal każdy dorosły praktykujący katolik spotkał w swoim życiu przynajmniej jedną osobę, która odeszła od Kościoła i od sakramentów, zagubioną owcę, która oddalała się powoli lub marnotrawnego syna, który uciekł z pogardą, Jak możemy im pomóc? Jak ich przyciągnąć z powrotem? Theresa Aletheia Noble FSP opierając się na własnych doświadczeniach, podpowiada jak z miłością przywracać ludzi do wspólnoty wiary, „To mozolna praca bez fanfar i natychmiastowych efektów, Działamy ze świadomością, że nie musi się ona zakończyć sukcesem, Jezusowi też nie udało się przyciągnąć do siebie wszystkich, których kochał, Możemy mieć jednak pewność, że zarówno dla naszych bliskich, jak i dla nas samych zawsze lepiej jest podjąć próbę, niż tego nie zrobić”.
 

Walt Larimore, Barb Larimore, Jej mózg, jego mózg


Ona "czyta" ludzi, a on czyta instrukcje, On nie pyta o drogę, a ona nie docenia jego rad, Ona jest bardzo tajemnicza, a on bardzo praktyczny, Wydaje się, że on nie słucha, a ona jest zbyt emocjonalna… Chociaż twierdzi się, że mężczyźni i kobiety się nie różnią, to pary wiedzą – on i ona tworzą odmienne światy, "Jej mózg, jego mózg" pokazuje te zaprojektowane przez Boga różnice, Jeśli się je zrozumie i zaakceptuje – małżeństwo stanie się silniejsze i szczęśliwsze, Połączenie najnowszych badań mózgu z niemal 40-letnim stażem małżeńskim i praktyką poradniczą autorów zaowocowało książką, która ukazuje wyjątkową konstrukcję każdej płci – omawia odmienną budowę męskiego i kobiecego mózgu i działanie hormonów, skutkujące innymi zwyczajami, skłonnościami oraz sposobem myślenia i działania mężczyzn i kobiet.
 

Michał Zioło OCSO, Katarzyna Kolska, Roman Bielecki OP


„Po co światu mnich” to wywiad rzeka z ojcem Michałem Zioło, trapistą, który szczerze opowiada o tym, co się dzieje za klasztornym murem, Nieczęsto tego typu publikacje pojawiają się na polskim rynku wydawniczym, Trapiści to zakon o bardzo surowej regule życia, Mają kilkadziesiąt klasztorów na całym świecie, w których mieszka obecnie ok, 1600 mnichów, Zakonnicy rozpoczynają każdy dzień modlitwą o godz, 3,30 rano, żyją w milczeniu, nie opuszczają klasztoru, zachowują całoroczny post, utrzymują się z tego, co zarobią własną pracą, Michał Zioło jest w zakonie trapistów od 1995 roku, mieszka we wspólnocie Aiguebelle w Południowej Francji, wcześniej był dominikaninem, cenionym duszpasterzem, rekolekcjonistą i autorem książek, W rozmowie z Katarzyną Kolską i Romanem Bieleckim opowiada o codziennym życiu mnichów, modlitwie, pracy, samotności, o radzeniu sobie z różnymi pokusami, z oderwaniem od świata, tęsknotą, Nie ucieka przed trudnymi pytaniami, nie unika odpowiedzi, Pokazuje jaką wartość ma życie mnisze, które współczesnemu człowiekowi może się wydawać zupełnie bezużyteczne.

Krzysztof Popławski OP, 24 godziny kochania


Jeden dzień i 24 luźno splecione ze sobą historie ludzi, którzy kochają, Autor tka fabułę w wielu miejscach świata, osnową jest miłość i podjęte w przeszłości decyzje, które rzutują na dzisiaj.

Jon Frederickson, Kłamstwa, którymi żyjemy


Czy do gabinetu psychoterapeuty zaglądamy dlatego, że dojrzeliśmy do głębokiej zmiany, czy raczej pragniemy, by osoba postronna utwierdziła nas w kłamstwach, którymi karmimy się od lat? Książka Jona Fredericksona nie tylko nauczy nas dostrzegać złudzenia i iluzje naszej codzienności, lecz także dostarczy wskazówek, jak zmierzyć się z prawdą o samym sobie i uczynić swoje życie lepszym.
 

Jean Legrez OP, Wiem w co wierzę


Wiesz, w co wierzysz?
Pismo Święte mówi, że wiara jest początkiem zjednoczenia z Bogiem (Syr 25,2), a wyznawanie jej ustami prowadzi do zbawienia (Rz 10,10).
Jean Legrez zaprasza do zagłębienia się w treść wyznania wiary – prowadzi nas przez każde jego słowo. Czerpiąc ze swojej rozległej wiedzy teologicznej, sięga w rozważaniach do Biblii, Katechizmu Kościoła katolickiego, Youcatu oraz tradycji żydowskiej. Czyni to ten mały zbiór nowoczesną i dynamiczną pomocą w zrozumieniu Credo. Pragniesz żywej relacji z Bogiem? Refleksje biskupa Legreza mogą być początkiem Twojej odnowy duchowej. 

Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze Sp. z o.o.
Wydawnictwo W drodze założyli dominikanie, których dewizą jest  „głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”. Jednym z tych sposobów jest oficyna wydawnicza oraz miesięcznik „W drodze”. Wydawnictwo W drodze rocznie publikuje około trzydziestu nowych tytułów, które pomagają odnaleźć się w debacie społecznej, promując piękno, mądrość i dobro. Ta działalność obejmuje duchowość, teologię, psychologię i wiarę, ekumenię oraz nauczanie społeczne Kościoła. Ukazują się u nas również: beletrystyka, wspomnienia, dzienniki, literatura dziecięca i młodzieżowa.Dziękujemy za przesłanie błędu