Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
15/01/2020 - 18:05

WSB-NLU: Hackathon, czyli mistrzostwa kreatywnego myślenia pod presją czasu

W środę, 15 stycznia w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University odbył się Hackathon - wydarzenie skierowane do miłośników projektowania, którzy potrafią myśleć kreatywnie pod presją czasu. Zadanie, które należało wykonać, zostało ogłoszone w dniu rozpoczęcia konkursu. Czy licealistom udało się ukończyć projekty na czas?

Hackathon to światowej rangi wydarzenie skierowane do kreatywnych ludzi - programistów, informatyków, projektantów i menedżerów projektów, którzy stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu. Wyrażenie powstało z połączenia dwóch angielskich słów: ,,hack” i ,,marathon”.

Hackathony odbywają się w krótkim czasie, zazwyczaj na przestrzeni jednego dnia. Zadanie do wykonania ogłaszane jest dopiero w dniu rozpoczęcia konkursu. Podczas oceniania pod uwagę brana jest wyłącznie praca wykonana podczas trwania wydarzenia. Ceniona jest więc umiejętność działania pod presją czasu. 

W środę, 15 stycznia 2020 roku Hackathon odbył się w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University, przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i Stowarzyszeniem Orion, które aktywnie uczestniczy przy organizacji konferencji i wydarzeń kulturalnych oraz wspiera akcje charytatywne. 

Tegorocznymi partnerami imprezy byli: Kryniczanka - Naturalna Woda Mineralna, firma pufy.pl oraz hotel ibis Styles Nowy Sącz. - Organizatorzy Hackathonu przygotowali dla pracujących w sześcioosobowych grupach licealistów cztery konkurencje:

  • zaprojektowanie unikalnej, jedynej w swoim rodzaju pufy,
  • sprzedaż studniówki w hotelu ibis Styles,
  • wymyślenie nowego, interesującego kierunku studiów,
  • opracowanie strategii sprzedaży wody Kryniczanka.

Konkurencje były związane z działalnością, jaką na co dzień trudnią się nasi partnerzy - mówi Michał Kapała, specjalista ds. marketingu i rekrutacji uczelni. W trakcie trwania wydarzenia pełnili oni rolę mentorów i wspierali zdolnych licealistów.

Czytaj też: Zbliża się Twoja studniówka? Napisz do "Sądeczanina"!

Konkurs był trzecim etapem prowadzącym jego uczestników do wielkiej gali finałowej, która odbędzie się w lutym. Punkty zebrane przez licealistów we wszystkich etapach zostaną zsumowane. Za miesiąc okaże się, kto jest zwycięzcą. 

[email protected], fot. WSB-NLUDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)