Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
19/02/2021 - 09:40

Wojciech Urbański, mistrz świata barmanów spotkał się z uczniami "gastronoma"

Wojciech Urbański, mistrz świata w barmaństwie klasycznym spotkał się online z uczniami III klasy Technikum Gastronomicznego, ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Odkrywał przed nimi tajniki pracy barmana i wspominał swój pobyt w tej krynickiej placówce.

Kryniczanin Wojciech Urbański odkrywał przed uczniami III klasy Technikum Gastronomicznego tajniki pracy barmana i wspominał swój pobyt w tej szkole. 

- Wojciech Urbański jest absolwentem naszej szkoły -mówi Maria Aleksandra-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju.- I od czasu do czasu spotyka się z uczniami i nauczycielami. Nadal utożsamia się ze szkołą, dzieli się doświadczeniem, namawia młodych ludzi do samodzielności, kreatywności i przede wszystkim wiary w siebie i wdrażania w życie nawet najbardziej niewyobrażalnych projektów.

Wojciech Urbański jest mistrzem Polski, wicemistrzem świata w drinkach bezalkoholowych. Przygodę z barmaństwem rozpoczął w 2006 roku. Od tego czasu przeszedł wiele etapów pracy za barem, począwszy od stanowiska barmana w hotelach 3 - 5 gwiazdkowych, poprzez puby, kluby i coctail bary.

Jest również szkoleniowcem z zakresu miksologii, dekoracji w Krakowskiej Szkole Barmanów oraz menadżerem jedynego w Polsce projektu, opierającego się o koktajle bezalkoholowe zwane „mocktailami".

(MK) fot. aut, ZSP im. Jana Pawła II Krynica-ZdrójDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021