Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
03/01/2015 - 10:57

Wkrótce wizyta Teatru Witkacego ze spektaklem „Vis-á-Vis”

Na program spektaklu „Vis-á-Vis” składają się wybrane przez Dorotę Ficoń pełne uroku piosenki z okresu międzywojennego. - Zaśpiewam parę moich ulubionych piosenek - zaprasza aktorka, rozpoczynając swój recital najczęściej od Ody Epikurejskiej do muzyki Jerzego Chruścińskiego, który towarzyszy jej na fortepianie.
Podczas nostalgicznego wieczoru usłyszymy zarówno piosenki niezapomnianej Hanki Ordonówny, jak i utwory ze spektakli Teatru Witkacego w Zakopanem – do tekstów takich twórców jak Stanisław Ignacy Witkiewicz, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Rainer Maria Rilke czy awangardowy poeta francuski Paul Eluard. Wisienką na torcie są interpretacje piosenek Marleny Dietrich z filmu Błękitny Anioł.
Esencja muzyki i poezji. Takich spektakli opisywać się nie da. Najlepiej po prostu przeżyć je samemu.
Początkowo występ planowany był w niedzielę 11 stycznia, jednak ze względu na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Vis-á-Vis” zaprezentowany zostanie w piątek 9 stycznia.

Dorota Ficoń - to absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Związana z Teatrem Witkacego od początku istnienia będąc jedną z jego najważniejszych postaci, odtwórczyni ponad 40 ról na deskach zakopiańskiej sceny. Współtworzyła spektakl "Kto się boi Virginii Woolf?". W repertuarze ma także znakomite role wokalne. m.in. śpiewa wraz z Zespołem "Que Passa"w spektaklu "Na Niby -Naprawdę" Lope de Vegi w reż. A.Dziuka (2012). W 2010 roku nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

„Vis-á-Vis” Teatr Witkacego, W starosądeckim Sokole, 9 stycznia 2015, godz. 19.00. Bilety w cenie 18 zł normalny i 14 zł ulgowy do nabycia w informacji turystycznej w Starym Sączu, Runek 5 i w Internecie www.ekobilet.pl/ckis

Źródło: CKiS w Starym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu