Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
05/02/2017 - 13:45

Wielkie Kolędowanie w Mystkowie [zdjęcia]

Na scenie Domu Ludowego w Mystkowie stanęło niemal 100 wykonawców. Wypełniona po brzegi widzami sala podziwiała występy Dziecięcego Zespołu Regionalnego Mali Mystkowianie, Zespołu Regionalnego Mystkowianie, Orkiestry Dętej z Mystkowa pod batutą Mateusza Główczyka oraz solistów: Małgorzata Dudek, Tomasz Jarosz (wokalista zespołu Lachersi) oraz Jan Kalisz.

W ostatnią niedzielę tegorocznego okresu kolędowania, dzięki wspólnej inicjatywie trzech zespołów działających w Mystkowie odbył się niesamowity koncert kolęd, który wypełnił całą widownię Domu Ludowego. DZR Mali Mystkowianie oraz ZR Mystkowianie zaprezentowali często zapomniane już lachowskie kolędy i pastorałki ze swojej najnowszej płyty, z  kolei Orkiestra Dęta Mystkowa wykonała utwory ze swojego bożonarodzeniowego krążka. Wspólna praca dyrygenta Mateusza Główczyka ora choreografa dwóch zespołów Patryka Rutkowskiego zaowocowała powstaniem niesamowitego widowiska, które wzbogacone występami trójki solistów wywołała wśród wielu widzów podziw i wzruszenie. Publiczności szczególnie przypadły do gustu utwory wykonywane przez wszystkie grupy.

Warto zaznaczyć, że tegoroczny okres kolędniczy dla mystkowskich grup był bardzo udany. Mali Mystkowianie i Mystkowianie nagrali płytę „Pastorałki”, kolędowali w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie, brali udział w finałowych przesłuchaniach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, grupa kolędnicza dorosłego zespołu zdobyła I miejsce zarówno na gminnym, jak i powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych. Z kolei grupy dziecięce zajęły II i III miejsce na etapie gminny. Co więcej, Orkiestra Dęta z Mystkowa swoją obecnością uświetniała okres Bożego Narodzenia w mystkowskiej parafii, kolędowała w wielu miejscowościach, m.in. w Mszalnicy oraz nagrała płytę „Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda”.

Słowa uznania licznie zgromadzonej publiczności z pewnością dodały zapału wykonawcom koncertu, a kierownicy grup już myślą o kolejnych wspólnych projektach. Fragmenty koncertu już niebawem pojawią się na fanpage Małych Mystkowian, Mystkowian oraz Orkiestry Dętej.

  Kamil Wiatr

Wielkie Kolędowanie w Mystkowie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)