Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
05/08/2020 - 11:50

Wielki przelew - wielka radość. 150 tys. zł wpłynęło na konto stowarzyszenia

Niedawno na konto Stowarzyszenia Twórcza Kreatywność wpłynęła wielka suma. Pieniądze mają być przeznaczone między innymi na zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i wzmocnienie miejscowych tradycji muzycznych. Finał całego przedsięwzięcia już za miesiąc!

Na tę wiadomość gmina czekała z niecierpliwością. – Wczoraj wpłynęły środki w wysokości 150 tysięcy złotych, które przeznaczymy na realizację projektu „Łączymy tradycję z nowoczesnością”. Cieszymy się, że mimo epidemii uda się zrealizować projekt w terminie – czytamy na stronie urzędu gminy Łososina Dolna. Radość jest tym większa, bo przez wybuch epidemii koronawirusa wszystko stanęło pod znakiem zapytania.

Celem inicjatywy finansowanej z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego jest zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów, a także wzmocnienie tradycji muzycznych poprzez zakup odpowiedniego sprzętu.

Czytaj też: Oliwia Witowska z Tęgoborzy weźmie udział w wielkim finale konkursu piękności

Łososińskie Święto Plonów, podczas którego będą wręczane instrumenty muzyczne dla Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Tęgoborze oraz stroje i buławy dla Tamburmajorki Łososina Dolna, odbędzie się już za miesiąc - 6 września br. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Twórcza Kreatywność, które działa przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, w ramach BO Małopolska.

k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum grupy Tamburmajorki Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”