Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
28/07/2022 - 18:20

Wielki odpust w sądeckiej bazylice. Potrwa cały tydzień [PROGRAM]

W najbliższą niedzielę 31 lipca w sądeckiej bazylice św. Małgorzaty rozpocznie się odpust, który w tym roku będzie odbywał się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w naszym regionie, które potrwa aż tydzień. W tym czasie, podobnie jak w ubiegłych latach, sądecką bazylikę odwiedzi tysiące pątników.

Już za kilka dni, w najbliższą niedzielę 31 lipca, w sądeckiej bazylice rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Podobnie jak w ubiegłych latach, każdy dzień będzie poświęcony innej grupie społecznej.

W niedzielę 31 lipca na mszach świętych spotkają się strażacy PSP i OSP, a także Róże Żywego Różańca, młodzież, a podczas uroczystej sumy odpustowej o godzinie 11 ludzie pracy. Pracownicy Sądeckich Wodociągów będą świętować 110 lat istnienia. Podczas mszy o godzinie 9 zostaną wprowadzone do świątyni relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Michała Sopoćki.

W poniedziałek 1 sierpnia do bazyliki na mszę przyjadą małżonkowie, którzy w tym roku obchodzą jubileusze. Podczas wszystkich Eucharystii zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.

We wtorek 2 sierpnia w odpuście wezmą udział dzieci niepełnosprawne oraz róże różańcowe modlitwy rodziców za dzieci. Na wszystkich mszach będzie błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa.

Z kolei w środę 3 sierpnia w bazylice na Eucharystii spotkają się adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa, wolontariusze Caritas, rycerze św. Jana Pawła II, a także przedstawiciele akcji katolickiej, ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Czwartek 4 sierpnia będzie dniem poświęconym Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Dziewczęcej Służbie Maryjnej. W uroczystej sumie odpustowej wezmą udział kapłani rodacy, rodziny kapłanów oraz księża pracujący w sanktuarium.

W piątek 5 sierpnia podczas mszy w bazylice będą modlić się chorzy, pracownicy służby zdrowia, policjanci, strażnicy graniczni i miejscy, a także funkcjonariusze służby więziennej. Będzie to dzień modlitwy za Ojczyznę.

W sobotę 6 sierpnia odbędzie się główna uroczystość Przemienienia Pańskiego. Sumie odpustowej o godzinie 11 będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż, który poświęci odnowioną świątynię. W tym dniu do sądeckiej bazyliki będą pielgrzymować wierni Ziemi Krynickiej, Doliny Popradu i Ziemi Sądeckiej, a także pielgrzymi z Limanowej i Beskidu Wyspowego.

Tygodniowy odpust zakończy się w niedzielę 7 sierpnia. W tym dniu w mszach wezmą udział wspólnoty trzeźwościowe, rolnicy, przedstawiciele Karpackiego Związku Pszczelarzy, pracownicy służb agronomicznych, a także osoby żyjące w pojedynkę. (r.gaj[email protected] Fot. Ilustracyjna Bazylika św. Małgorzaty)Dziękujemy za przesłanie błędu