Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
17/10/2017 - 09:20

Weź udział w wielkim święcie kina chrześcijańskiego. Zobacz filmy, które zmieniają życie

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017 już w listopadzie! To wydarzenie dla tych, którzy są ciekawi, dla tych, którym nie jest wszystko jedno. Również dla tych, którzy poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony.

Festiwal otworzy jedna z najważniejszych premier kina chrześcijańskiego tego roku - Case for Christ (Sprawa Chrystusa). W drugiej edycji ARKI widzowie w ośmiu miastach w Polsce (Warszawa, Kraków, Białystok, Katowice, Lublin, Nowy Sącz, Siedlce, Rzeszów) obejrzą osiem wybranych, nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, które najpełniej wpisują się w ideę festiwalu.

Sprawa Chrystusa; film oparty na prawdziwych wydarzeniach i historii dziennikarza Lee Strobela, prowadzącego dziennikarskie śledztwo nad życiem Jezusa opisanym w Ewangeliach. Ten znakomity obraz miał premierę wiosną tego roku w Stanach Zjednoczonych i okazał się tam wielkim kinowym hitem.

Życie brata Rogera to z kolei historia niezwykłej, charyzmatycznej osobowości, człowieka gotowego podjąć wyzwanie zjednoczenia chrześcijan, budowania wspólnoty młodych i wspólnoty biednych.

„Ora et labora” – „Módl się i pracuj” – to główna idea zakonu benedyktynek, które żyją w oddalonym od cywilizacji klasztorze, położonym na zboczach Jury Szwabskiej. Jak pogodzić potrzebę oddania Bogu z wyzwaniami współczesności? Z pytaniem tym próbuje zmierzyć się dokumentalna Cisza.

Ostatni bastion – poruszająca opowieść o losach społeczności chrześcijańskich – Asyryjczyków, Chaldejczyków, Syriaków – zagrożonych wojną domową i atakami ISIS. Bohaterka filmu, Helma, asyryjsko-amerykańska nauczycielka z Nowego Jorku, spędza letnie wakacje w Iraku i Syrii. Odkrywa, co to znaczy poświęcić się za swoją wiarę i społeczność.

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017

Seanse w kinie Sokół, ul. Długosza 3

  • 4 listopada godz.18.30: Loyola, reż. Paolo Dy, Filipiny 2016; czas trwania 118 min.
  • 5 listopada godz.18.30: Cisza reż. Sobo Swobodnik, Niemcy 2015; czas trwania: 84 min.
  • 11 listopada godz.15.20: Ostatni bastion, reż. Jordan Allott, USA/Irak/Syria; czas trwania: 54 min.
  • 12 listopada godz.16.00: Sprawa Chrystusa, reż. Jon Gunn, USA 2017; czas trwania 112 min.
  • 18 listopada godz.15.00: Gurgacz, reż. Dariusz Walusiak, Polska 2017; ok. 70 min. – projekcja z udziałem reżysera
  • 19 listopada godz.15.40: Oblicze miłosierdzia, reż. David Naglieri, USA 2016; czas trwania 57 min.
  • 25 listopada godz.16.00: Ziemia bezdomnych, ( Land of the Homeless) reż. Marcin Janos Krawczyk, Polska 2017; czas trwania: 50 min.
  • 26 listopada godz.15.15: Życie brata Rogera, reż. Wspólnota z Taizé, Francja; czas trwania: 90 min.
  • 26 listopada godz.13.00: Loyola, reż. Paolo Dy, Filipiny 2016; czas trwania 118 min.

Ojciec Paleczny, zakonnik, który całe życie poświęcił pomocy bezdomnym. Był autorem pomysłu zbudowania solidnego jachtu, którym mógłby wraz z podopiecznymi opłynąć Ziemię. Zmarł w 2009 roku, ale jego „testament” pozostaje wciąż aktualny. Ziemia bezdomnych pokazuje, jak jego niezwykła idea wcielana jest w życie.

Oblicza miłosierdzia to dokumentalna opowieść o wizjach i objawienia Miłosierdzia Bożego doświadczanych przez św. Siostrę Faustynę, a także o roli Jana Pawła II w ich rozpowszechnieniu. Łącząc historię i teologię ze współczesnymi świadectwami i nowoczesnymi efektami wizualnymi, film pokazuje oblicze miłosierdzia we współczesnym świecie.

Zobacz też: Nowy Sącz w liczbach. Moze być problerm ze znalezieniem męża

Fabularny dramat historyczny oparty na „Opowieści Pielgrzyma” - autobiografii św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. Loyola – to historia żołnierza, grzesznika i człowieka przemocy, który, starając się zwrócić się ku światłu, musiał stoczyć walkę na śmierć i życie z własnymi demonami.

Gurgacz – portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski, drogą, na której czekała go męczeńska śmierć. Ksiądz Władysław Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.

Spotkaniom towarzyszyć będą spotkania i wydarzenia specjalne. Gorąco zapraszamy na Festiwal ARKA! Życzymy wielu dobrych wrażeń, ciekawych odkryć, radości i pięknej przygody. Do zobaczenia w kinach!

Więcej informacji na www.festiwalarka.pl  "Sądeczanin" jest patronem medialnym ​Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka 2017






Dziękujemy za przesłanie błędu