Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
11/01/2019 - 16:30

Weekend tradycji: koncert chóru i przegląd grup kolędniczych

W sobotę 12 stycznia, w w Domu Ludowym w Bereście, odbędzie się IV Przegląd Grup Kolędniczych i Przedstawień Bożonarodzeniowych. W niedzielę zaś, w kościele w Niskowej, podczas mszy o godz. 10 i 11.30, odbędzie się koncert chóru z Brzeznej.

W sobotę 12 stycznia, w w Domu Ludowym w Bereście, odbędzie się IV Przegląd Grup Kolędniczych i Przedstawień Bożonarodzeniowych. Przegląd nie ma charakteru konkursu, a jest kontynuacją pięknej polskiej tradycji kolędowania i wystawiania przedstawień związanych z Bożym Narodzeniem. - Przy śpiewie kolęd miło spędzimy czas. Gorąco pozdrawiamy. Niech ciepło miłości betlejemskiego żłóbka napełni Was siłą, nadzieją i wiarą na nadchodzący Nowy Rok - piszą organizatorzy.

W najbliższą niedzielę zaś, w kościele w Niskowej, podczas mszy o godz. 10 i 11.30, odbędzie się koncert chóru z Brzeznej. Chór parafialny z Brzeznej, działający przy Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Brzeznej powstał na początku maja 2015 roku. Założycielem i prowadzącym jest organista Czesław Mordarski, a opiekunem duchowym jest ks. proboszcz Stanisław Posłuszny.

Jest to trzygłosowy chór mieszany żeńsko-męski wykonujący pieśni religijne podczas uroczystości kościelnych w kościele parafialnym i gościnnie w Kościołach innych parafii. Obecnie chór liczy 21 osób. Pierwszy występ chóru odbył się w uroczystość zesłania Ducha Świętego 24 maja 2015 roku w kościele parafialnym w Brzeznej.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu